Триесет и шестгодишната, Александра Илиевска од Пробиштип во текот на овој месец треба да замине на операција во Русија. Таа има Myopia alta degenerative – ...
сите 3 | | | веќе видена

Денеска во Битола се одржа регионална дебата за резултатите од анализата на постоечките практики на консултација со граѓаните во процесот на креирање на ...
сите 2 | | | веќе видена

Охридските Бреинобреин генијалци повторно најдобри на V-от Национален Бреинобреин натпревар што се одржа на 19 март (недела) во Скопје. Во конкуренција од 600 ...
сите 6 | | | веќе видена

Фирмата за земјоделска механизација Евро стил од Битола продолжува на македонските земјоделци да им ја доближува најдобрата механизација за нивните потреби. ...
| | веќе видена

Новоформираното македонско патриотско здружение „Методи Патче“ деновиве се приклучи на протестите кои се организираат низ целата држава за поддршка на ...
сите 2 | | | веќе видена

На големиот конкурс што го имаше објавено Малиот битолски Монмартр највисокото признание , наградата Гранд при 2017 ја добива училиштето Спишка Бела од ...
сите 5 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на Денот на пролетта, министерот за животна средина и просторно планирање Башким Амети денеска ја посети општина Желино. Министерот ...
сите 2 | | | веќе видена

next