СВЕТ

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави денеска во Брисел, каде што се одржуваше самитот на ЕУ, дека предлозите на британската премиерка Тереза ​​Меј во ...
сите 77 | | | прочитана: 1065 | веќе видена

Пожарот во лондонскиот облакодер Гренфел, во којшто минатата седмица загинаа 79 луѓе, бил предизвикан од фрижидер, и не е намерно подметнат, соопшти ...
сите 95 | | | прочитана: 1229 | веќе видена

next