СВЕТ

Не добивме никакво барање од Европската комисија. Но, нашето гледиште е едноставно, ќе ги исполниме сите обврски, ние сме земја што ги почитува законите, ...
сите 203 | | | прочитана: 15405 | веќе видена

Белата куќа ги повика републиканските и демократските челници од комитетите за разузнавање на Сенатот и Претставничкиот дом за да ги прегледаат новиот ...
сите 144 | | | прочитана: 4786 | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Москва ќе го поддржи американскиот државен шеф Доналд Трамп во борбата против тероризмот и би соработувале со ...
сите 88 | | | прочитана: 565 | веќе видена

Турскиот премиер Бинали Јилдирим прогласи крај на воената операција „Еуфратски штит“ на турската војска во Сирија Турскиот премиер Бинали Јилдирим прогласи ...
сите 52 | | | веќе видена

next