СВЕТ

Полицијата на Манчестер претходно соопшти и дека е уапсен 23-годишен маж поврзан со бомбашкиот напад Мажот осомничен за синоќешниот самоубиствен бомбашки напад ...
сите 271 | | | прочитана: 21432 | веќе видена

Директорот на американските разузнавачки служби Ден Коутс денеска одби да одговори дали претседателот Доналд Трамп побарал од него попречување на истрагата на ...
сите 345 | | | прочитана: 5422 | веќе видена

По терористичкиот напад што синоќа се случи во англискиот град Манчестер претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер изјави дека е шокиран од ...
сите 67 | | | прочитана: 290 | веќе видена

Новиот француски претседател Емануел Макрон изрази силно сочуство до семејствата на загинатите во нападот во Манчестер кога бомбаш активирал импровизирана ...
сите 20 | | | прочитана: 155 | веќе видена

next