МАКЕДОНИЈА

Претседателот на Европскиот Совет, Доналд Туск, идната недела ќе ја посети Република Македонија, дознаваме од дипломатски извори од Брисел. Како што јавува ...
сите 46 | | | прочитана: 335 | веќе видена

Со зурли и тапани граѓаните од за заедничка Македонија повторно протестираат за како што велат, заштита на унитарноста на државата и отфрлање на платформата на ...
сите 324 | | | прочитана: 2220 | веќе видена

Со петте точки од патоказот од партијата и денеска преку соопштение бараат да се почитуваат националните интереси и да не се става во залог иднината на ...
сите 74 | | | прочитана: 718 | веќе видена

Комисијата за европски прашања при долниот дом на Германскиот парламент денеска по информацијата подготвена од Министерството за надворешни работи на Германија ...
сите 87 | | | прочитана: 632 | веќе видена

Пратеникот Илија Димовски во интервју за „10 минути“ посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ја „држи“ говорницата во Собранието се додека СДСМ не открие што се прифатиле од ...
сите 416 | | | прочитана: 40283 | веќе видена

Со писмен допис под назнака „МНОГУ ИТНО!“ адресиран до Врховниот суд, обвинителка Катица Јанева го повлече барањето за укнување на притворот на Сеад Кочан, што ...
сите 56 | | | прочитана: 469 | веќе видена

next