АВТО-МОТО

Себастијан Фетел е убеден дека Ферари може да се покаже во Унгарија против ривалите Мерцедес, а возачот на Скудерија очекува поинакво сценарио споредено со ...
сите 23 | | | веќе видена

Сениор потпретседателот на Hyundai, Ли Ки-сан, прогнозира дека ако во следните неколку години автомобилската индустрија успее да стигне до посакувано ниво во ...
сите 9 | | | веќе видена

Ford го праќа B-Max во пензија Објавено на 26 јули 2017 година Во моментите кога ја новата Fiesta започнува со својот поход низ Европа, љубителите на ...
сите 4 | | | веќе видена

Обвинувањата за картелско здружување на германските производители не се предмет само на европските судови. Во САД исто така започнуваат истраги. За тамошните ...
сите 9 | | | веќе видена

next