Зоран

  во

  Би сакал во понеделник американскиот дипломат Хојт Ји да биде пречекан со нов претседател на Собрание, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во изјава за ТВ24. ...
  сите 351 | | | веќе видена

  Зоран Марјановиќ, маж на свирепо убиената пејачка Јелена Марјановиќ, признал во Вишиот суд во Белград дека договарал секс нешто повеќе од месец дена по ...
  сите 24 | | | веќе видена

  „Парламентарното мнозинство прави се што може за да се најде решение. Баналноста на блокадата ќе биде на штета на сите граѓаните“, изјави Заев Одлуката за тоа ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Универзитетот Гоце Делчев од Штип организираше отворен ден во Струмица на кој идните студенти, но и сите граѓани имаа можност да се запознаат со работата на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  ,,Постојат многу алтернативи, не ги кажуваме тактиките на партијата бидејќи може да предизвикаат чекори од нашиот опонент па тоа да доведе до несакани ...
  | | веќе видена | слични

  Парламентарното мнозинство има право и обврска да си преземе одговорност во водењето на Парламентот, како избор на претседател од своите редови. Ова денеска го ...
  сите 351 | | | прочитана: 331 | веќе видена

  Денешното 19. продолжение на конститутивната седница на Собранието, како и претходните, помина со реплики и контрареплики на пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и на ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Би сакал во понеделник американскиот дипломат Хојт Ји да биде пречекан со нов претседател на Собрание, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во изјава за ...
  сите 351 | | | веќе видена

  Денешното 19. продолжение на конститутивната седница на Собранието, како и претходните, помина со реплики и контрареплики на пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и на ...
  сите 164 | | | прочитана: 395 | веќе видена

  „Постојат многу алтернативи, не ги кажуваме тактиките на партијата бидејќи може да предизвикаат чекори од нашиот опонент па тоа да доведе до несакани состојби. ...
  сите 351 | | | веќе видена

  Би сакал во понеделник американскиот дипломат Хојт Ји да биде пречекан со нов претседател на Собрание, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во изјава за ...
  сите 351 | | | веќе видена

  Собранието на Република Македонија попладнево го заврши 19. продолжение на конститутивната седница на која се расправа за изборот на Комисијата за прашања на ...
  сите 164 | | | веќе видена