Велес

  во

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – ...
  | | веќе видена | слични

  Над 20.000 граѓаните за време на викендот и вчера со своите потписи дадоа поддршка на децата со посебни потреби, и нивните барања за подобар третман и живот ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје, заедно со екипи од Министерството за внатрешни работи и од воената полиција, изврши увид на ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје, заедно со екипи од Министерството за внатрешни работи и од воената полиција, изврши увид на ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Седница на Совет на Општина Битола. На дневен ред беше работата на јавните претпријатија во Битола, но советниците си префрлуваа за тоа кој е поголем патриот и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Тоа удрило во возилото пред него, исто така оклопен транспортер кое било застанато, кое од ударот се придвижило и удрило во дефендер. Сообраќајната несреќа на ...
  | | веќе видена | слични

  АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје, заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи и од воената полиција, изврши ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Скопје, заедно со увидни екипи од Министерството за внатрешни работи и од воената полиција, изврши ...
  сите 49 | | | веќе видена