Украина

  во

  Женската ракометна репрезентација на Македонија од третиот шешир ќе ги чека противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство во Франција кое ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа со пораз во поединечна конкуренција и победа во двојки го почна настапот на фјучрсот во Италија што се игра за ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Женската ракометна репрезентација на Македонија е рангирана во третиот „шешир“ за извлекувањето на групите за квалификациите за Европското првенство што во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Главниот командант на силите на НАТО во Европа, генерал Куртис Скапароти изјави вчера дека ја поддржува идејата на САД за доставка оружје за Украина. Украина ...
  сите 13 | | | веќе видена

   Покрај Македонија во овој „шешир“ се наоѓаат и селекциите на: Словачка, Словенија, Украина, Австрија, Белорусија и Турција. Во првиот „шешир“ се селекциите ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Женската ракометна репрезентација на Македонија е рангирана во третиот „шешир“ за извлекувањето на групите за квалификациите за Европското првенство што во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Kонфликтот во источна Украина ескалира со недели. Не поминува ден без престрелки. Во употреба повторно е и тешко вооружување. ОБСЕ требаше, всушност, да го ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Женската ракометна репрезентација на Македонија од третиот шешир ќе ги чека противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство во Франција кое ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Женската ракометна репрезентација на Македонија на 21 април ќе ги дознае противниците во следниот квалификациски циклус за пласман на ЕП 2018 во Франција. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Женската ракометна репрезентација на Македонија е рангирана во третиот „шешир“ за извлекувањето на групите за квалификациите за Европското првенство што во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во првото коло на турнирите во Италија и во Тунис претставниците на Македонија со лоши резултати Првата носителка на турнирот во Санта Маргерита ди Пула во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Неидентификувани напаѓачи го нападнаа конзулатот на Полска во западниот украински град Лутск, при што се оштетени покривот и прозорците, но нема повредени, ...
  сите 9 | | | веќе видена