Твитер

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека конечната одлука дали САД ќе останат во Парискиот договор за климата ќе ја донесе следната недела, ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Авторот на серијалот Игра на тронови Џорџ Р.Р. Мартин ги воодушеви фановите низ целиот свет кога подели фотографија на Твитер од себе пред 41 година. Фановите ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Трамп соопшти дека конечната одлука на САД за тоа дали ќе останат во парискиот Договор за климата, може да се очекува следната недела. Ваквото негово ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Самитот на лидерите на седумте најголеми индустриски земји на светот завршен е денес во Италија, по што настанале нереди на улиците. Имено, лидерите на Г7 не ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп не престанува да биде тема во медиумите. После епизодата со премиерот Душко Марковиќ, на интернет циркулира односот на ...
  сите 239 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека конечната одлука дали САД ќе останат во Парискиот договор за климата ќе ја донесе следната недела, ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Еден поглед илјада зборови... Американскиот претседател Доналд Трамп не престанува да биде тема на разговор во регионот. После епизодата со премиерот Душко ...
  сите 239 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека конечната одлука дали САД ќе останат во Парискиот договор за климата ќе ја донесе следната недела, ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека конечната одлука дали САД ќе останат во Парискиот договор за климата ќе ја донесе следната недела, ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека конечната одлука дали САД ќе останат во Парискиот договор за климата ќе ја донесе следната недела, ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Изненадувачкото соопштение на Трамп, што го направи преку Твитер, на последниот ден од својата прва и подолга турнеја во странство, доаѓа откако претходно ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп наведе дека НАТО ќе биде посилна затоа што земјите членки „значително“ ги зголемиле сумите за финансирање на потребата на ...
  сите 239 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп денеска соопшти дека конечната одлука дали САД ќе останат во Парискиот договор за климата ќе ја донесе следната недела, ...
  сите 68 | | | веќе видена