Турција

  во

  Комесарот за човекови права на Советот на Европа Нилс Муижниекс, при презентирањето на годишниот извештај за својата дејност во изминатата година, оцени дека ...
  | | веќе видена | слични

  Во Турција од должност привремено се отстранети 9.103 полициски службеници, јави денеска телевизијата Си-Ен-Ен-Турк, цитирана од британските медиуми. Мерката е ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Грција ја осудува ревизионистичката политика на Анкара во врска со статусот на острови во Егејското Море. - Категорично ја осудуваме континуираната ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во сабота ќе излезе последното издание на „Утриснски весник“, такви се очекувањата на дел од вработените во медиумот. Официјална потврда од менаџментот, иако ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Главната турска опозициска Републиканска народна партија ќе поднесе жалба до Европскиот суд за човекови права, со цел да се оспори одлуката на изборната ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во Турција од должност привремено се отстранети 9.103 полициски службеници, јави денеска телевизијата Си-Ен-Ен-Турк, цитирана од британските медиуми. Мерката е ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во Турција од должност привремено се отстранети 9.103 полициски службеници, јави денеска телевизијата Си-Ен-Ен-Турк, цитирана од британските медиуми. Мерката е ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во Турција од должност привремено се отстранети 9.103 полициски службеници, јави денеска телевизијата Си-Ен-Ен-Турк, цитирана од британските медиуми. Мерката ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во турската драма „Парампарче“ од неодамна се појави тетката на главниот негативец Харун, Махиде, која премногу се посвети да го среди животот на нејзиниот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во турската драма „Парампарче“ од неодамна се појави тетката на главниот негативец Харун, Махиде, која премногу се посвети да го среди животот на нејзиниот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието на општина Бујановац, Јонуз Муслиу продолжува со провокации и тврди дека премиерот на Албанија, Еди Рама им ветил дека Прешевска ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Турција е на добар пат да има најмалку два претставници на фајналфор турнирот од Евролигата откако Анадолу Ефес славеше во вечерашниот дуел со Олимпијакос, ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Водечките пратеници во Европскиот парламент повикаа во средата на официјално прекинување на пристапните преговори на Турција со Европската унија, поради ...
  сите 63 | | | веќе видена