Турција

  во

  Во Скопје вчера гостуваше Младинскиот камерен оркестар на Турското културно здружение Турској кој одржа концерт на класична музика, организиран во соработка со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Турција постигна напредок во набавка на софистицираните руски ракетни системи за одбрана С-400, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган Турција ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Турција постигна напредок во набавка на софистицираните руски ракетни системи за одбрана С-400, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Тајип ЕрдоганТурција ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Турција постигна напредок во набавка на софистицираните руски ракетни системи за одбрана С-400, изјави денеска турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.Тој ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонската младинска машка ракометна репрезентација во осминафиналето од Светското првенство ќе се соочи со домаќинот на турнирот , Алжир. Ова откако ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Критиките во Берлин на сметка на Турција стануваат сѐ погласни. Германија размислува за остри мерки. Од Анкара доаѓаат први знаци на попуштање. Апсењата на ...
  сите 116 | | | веќе видена

  Викторија Плзен за прв пат во својата историја ја освои шампионската титула во Чешка во сезоната 2010/2011 и потоа во плејофот за ЛШ го мина Копенхаген, клубот ...
  сите 3 | | | веќе видена