Тетово

  во

  Министерот за животна средина и просторно планирање Башким Амети одржа консултативна средба со претставници на граѓанските здруженија и иницијативи за предлог ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Југохром ги отвори вратите за камерите – завршува првата фаза од изградбата на еколошките филтри која доцнеше, пред се поради доцнењето на дозволата за градба. ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Тетовска Шкендија ги задржа теоретските шанси за титулата, откако во дербито го совлада актуелниот првак Вардар со резултат од 3-1 (1-1). За избраниците на ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Во 29. коло од Првата фудбалска лига пораз на шампионот Фудбалерите на Шкендија дојдоа до победа од 3:1 против екипата на Вардар во меч во кој составот од ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Бесарт Ибраими најде победнички лек за Шкендија против шампионот Вардар и со два гола беше главен креатор на триумфот на тетовци, прв на домашен терен против ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Дербито во Тетово се игра без гледачи, што не им пречеше на играчите на Шкендија и на Вардар да одиграат одлично прво полувреме со два погодоци по прекрасни ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Иако не работи, во Југохром забрзано течат градежните работи на поставување на системот за отпрашување на воздухот. Поради тоа што фабриката не успеа во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Министерот за животна средина и просторно планирање Башким Амети одржа работна средба со претставниците на граѓанските здруженија и иницијативи кои доставија ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Шкендија пронајде лек за Вардар кога се во прашање куп натпреварите во изминативе години, но сепак ако имаше нешто што никако не им успеваше на тетовските ...
  сите 100 | | | веќе видена