Тетово

  во

  Талат Џафери од ДУИ е кандидат за претседател на македонското Собрание. Парламентот вчера не доби нов спикер. Конститутивната седница, почната и прекината на ...
  сите 714 | | | веќе видена

  Стопанствениците најчесто се казнуваат поради непознавање на законите, затоа што постојано се менуваат, а понекогаш се сложени и нејасни. Ова беше истакнато на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Република Македонија има извонреден театар, силен уметнички потенцијал, врвни уметници кои создадоа исклучителни театарски остварувања и освоија бројни ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Република Македонија има извонреден театар, силен уметнички потенцијал, врвни уметници кои создадоа исклучителни театарски остварувања и освоија бројни ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Килограм ипол непозната тревкаста материја фрлена во близина на меѓуградската автобуска станица во Тетово пронашла утринава тетовската полиција. Портпаролот на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски информира дека утрово околу 8 часот во близина на високонапонскиот трансформатор кај автобуската станица прво се ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Канческа-Милевска потсети дека во Велес се поставени темелите на македонскиот театар и оти тоа е родниот град на првата жена актер Тимка Коларова, на бардот на ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски информира дека утрово околу 8 часот во близина на високонапонскиот трансформатор кај автобуската станица прво се ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Килограм ипол непозната тревкаста материја фрлена во близина на меѓуградската автобуска станица во Тетово пронашла утринава тетовската полиција. Портпаролот на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски информира дека утрово околу 8 часот во близина на високонапонскиот трансформатор кај автобуската станица прво се ...
  сите 29 | | | веќе видена