Собранието

  во

  -Со овој документ ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш застанува во одбрана на државните и националните интереси на земјата преку сопствен недвосмислено изразен партиски став ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Многу е битно сите да го разгледаат овој патоказ, сите да дадат одговор на прашањата кои се поставени во патоказот. Многу е битно да имаме заеднички став по ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Претседателскиот совет на ЕП го одобри предлогот за резолуција, изготвен од лидерите на четири политички групи и Комисијата за уставни прашања. Во ...
  сите 126 | | | прочитана: 822 | веќе видена

  Пратеникот Илија Димовски во интервју за „10 минути“ посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ја „држи“ говорницата во Собранието се додека СДСМ не открие што се прифатиле од ...
  сите 484 | | | веќе видена

  Прво сакам да кажам дека тиранската платформа е неуставна. И доколку таа неуставна тиранска платформа се реализира, господинот Зоран Заев го прави првиот чекор ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Во Скопје денеска се одржа 31. протестен марш што го организира иницијативата „За заедничка Македонија“. Маршот почна од пред Владата, продолжи пред Народната ...
  сите 62 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ вчера го објави „Патоказот“ како политички документ за изнаоѓање на можни излези од политичката криза. Универзитетската професорка Тања ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Многу е битно сите да го разгледаат овој патоказ, сите да дадат одговор на прашањата кои се поставени во патоказот. Многу е битно да имаме заеднички став по ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Мораме да се бориме за да ги заштитиме нашите песни, нашите ора, нашиот ритам македонски, порача оперскиот пејач Дејан Стоев пред граѓаните кои беа собрани ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Од денешниот протестен марш предводен од „За заедничка Македонија“ беше побара утре народот масовно да излегол за да се спротистави на плановите составени во ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Прво сакам да кажам дека тиранската платформа е неуставна. И доколку таа неуставна тиранска платформа се реализира, господинот Зоран Заев го прави првиот чекор ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Борис Дамовски еден од главните организатори на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ напомена дека единствениот начин да се реши оваа состојба се ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Триесет и први ден по ред како скопјани излегуваат на протестен марш за како што велат зачувување на унитарноста на Македонија. Бараат отфлање на албанската ...
  сите 383 | | | веќе видена

  -„Мораме да се бориме за да ги заштитиме нашите песни, нашите ора, нашиот ритам македонски.“- порача оперскиот пејач Дејан Стоев пред граѓаните кои беа собрани ...
  сите 8 | | | веќе видена

  -„Мораме да се бориме за да ги заштитиме нашите песни, нашите ора, нашиот ритам македонски.“- порача оперскиот пејач Дејан Стоев пред граѓаните кои беа собрани ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во Скопје денеска сеодржа 31-виот протестен марш што го организира иницијативата „За заедничка Македонија“. Маршот почна од пред Владата, продолжи пред ...
  сите 62 | | | веќе видена