Скопје

  во

  Од Основното јавно обвинителство денес соопштија дека досега не е поставена правна квалификација на извршените кривични дела. – Поставувањето на конкретната ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Од Основното јавно обвинителство денес соопштија дека досега не е поставена правна квалификација на извршените кривични дела.– Поставувањето на конкретната ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи побарало од Основното јавно обвинителство одредување притвор или одземање на патните исправи на четири лица, за кои од МВР ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Приведен е скопјанецот, кој попладнето уби куче пред кафулето „Радио бар“, пред многубројните гости и случајни минувачи. Според очевидците, средовечниот маж ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи нема никакви надлежности да бара притвор за лица. Медиумите под контрола на Сорос се обидуваат преку лажни информации да ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Екипите кои ќе се натпреваруваат во Плејофот од Супер лигата се коплетирани по десет одиграни кола во Суперлигата. Па така, по конечниот изглед на табелата МЗТ ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Осумтемина приведени, колку што вкупно од толпата насилници во Собранието биле приведени по наредба на обвинителството, биле пуштени на слобода бргу по ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Лидерот на СДСМ Зоран Заев е исплашен од државниот удар кој го направи, нарачувањето да се пука кон народот и целокупната кривична одговорност за случувањата, ...
  сите 24 | | | прочитана: 592 | веќе видена

  Пред очите на јавноста во строг центар на градот, жител на Скопје свирепо усмртил куче со секира, а пред куќата на осомничениот група граѓани протестираат. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Градоначалникот на општина Центар Aндреј Жерновски, во интервју за угледниот австриски весник „Ди пресе“, одговарајќи на прашања од новинарот за актуелната ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Никола Тодоров, член на извршниот одбор на ВМРО ДПМНЕ вечерва гостуваше на „Телевизија Нова“ и оттаму порача дека партијата нема антиалбански ставови. – Некој ...
  сите 47 | | | веќе видена