Скопје

  во

  Малиот Антонио Мавров (2,5 год) од Добрејци (Струмица) боледува од леукемија и бара финансиска поддршка од секој што може да помогне да се соберат средствата и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ние како Министерство за култура рековме дека ќе направиме меѓународен конкурс за долгорочни решенија како да се однесуваме кон проектот „Скопје 2014", вели ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Ние како Министерство за култура рековме дека ќе направиме меѓународен конкурс за долгорочни решенија како да се однесуваме кон проектот „Скопје 2014", вели ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Сопственикот на фирмата „Атриум“ од Вевчани, Бобан Мукоски во реакција до Телевизијата 24 ги демантира тврдењата на генералниот секретар на Бладата, Драги ...
  сите 9 | | | прочитана: 1638 | веќе видена

  Без никој да види и да слушне, се подготвуваат смени на директорските позиции во неколку средни училишта – тврдат дел од професорите за ТВ24 . Според ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Професионализација на Судскиот совет, силна контрола над Управата за безбедност и контраразузнавање, преточување на препораките на ОБСЕ и ОДИХР во Изборниот ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Времето претпладне беше сончево со мала до умерена облачност која се преместуваше кон југ. Од пладневните часови се појавија први грмежи во мавровскиот регион ...
  сите 272 | | | веќе видена

  Претставници од невладини организации и физички лица од Полошкиот регион и Скопје, познати како платформа „Пријатели на Шара“ којашто лобира Шар Планина да ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација до 21 година пристигна во Скопје. Заврши европскиот сон за фудбалските надежи, предводени од Благоја Милевски, кои по три успешни ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Фудбалската федерација на Македонија вели дека писмото од УЕФА со недостатоците на стадионот „Филип Втори“ за Суперкупот било препратено до Владата седум ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Министерот за култура Роберт Алаѓозовски вели дека тоа не е приоритет во момент кога финансиската кондиција е очајна и економскиот живот на граѓаните се одвива ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Владата нема да врши активности за рефасадирање или разместување на спомениците или други објекти од проектот „Скопје 2014“. Министерот за култура Роберт ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Највисока температура денеска е измерена во Демир Капија и Гевгелија од 37 степени. Следува Струмица со 35, Скопје 34, Штип, Битола и Виница 33, Тетово, Прилеп ...
  сите 272 | | | веќе видена

  Вчера околу 16.00 часот во хотел „Александар Палас“ во Скопје била запалена ограда околу 20 метри при што во задниот дел било опожарено и едно патничко возило ...
  сите 34 | | | веќе видена