Сирија

  во

  Европскиот комесар за преговори за проширување и соседска политика Јоханес Хан денеска ги повика Србија и Косово да не го загрозуваат она што го постигнале ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Нападот во ноќниот клуб во Истанбул за Нова Година беше извршен професионално со учество на разузнавачка служба, изјави денеска турскиот вицепремиер Нуман ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека ќе понуди укинување на санкциите против Русија во замена за договор за намалување на нуклеарното ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека ќе понуди укинување на санкциите против Русија во замена за договор за намалување на нуклеарното ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека ќе понуди укинување на санкциите против Русија во замена за договор за намалување на нуклеарното ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Околу 20 отсто од трите милиони сириски бегалци, кои престојуваат во Турција, се очекува да се вратат во своите домови, а останатите 80 проценти веројатно ќе ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На Федералните воени меморијални гробишта во општината Митишчи, недалеку од Москва, погребани се 47 жртви од падот на товарниот авион на руската војска Руската ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Околу 20 отсто од трите милиони сириски бегалци, кои престојуваат во Турција, се очекува да се вратат во своите домови, а останатите 80 проценти веројатно ќе ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Нападот во ноќниот клуб во Истанбул за Нова Година беше извршен професионално со учество на разузнавачка служба, изјави денеска турскиот вицепремиер Нуман ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Европскиот комесар за преговори за проширување и соседска политика Јоханес Хан, денеска ги повика Србија и Косово да не го загрозуваат она што го постигнале ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Еврокомесарот за соседска политика и пристапни преговори, Јоханес Хан во понеделникот во Брисел изјавил дека „не смее да се доведе до прашање она што е досега ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Во нападот на ноќниот клуб „Реина“ во Истанбул во новогодишната ноќ, при кој загинаа 39 лица, е вмешана и една разузнавачка агенција, изјави заменик-премиерот ...
  сите 28 | | | веќе видена