Штип

  во

  Универзитетот Гоце Делчев од Штип организираше отворен ден во Струмица на кој идните студенти, но и сите граѓани имаа можност да се запознаат со работата на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Универзитетот Гоце Делчев од Штип организираше отворен ден во Струмица на кој идните студенти, но и сите граѓани имаа можност да се запознаат со работата на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Граѓаните на Штип вечерва повторно на масовен протест низ улицте на градот ја дадоа поддршката на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Штипјани ...
  сите 286 | | | веќе видена

  Граѓаните на Штип вечерва повторно на масовен протест низ улицте на градот ја дадоа поддршката на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Штипјани ...
  сите 286 | | | веќе видена

  Штипјани јасно и гласно вечерва кажаа дека НЕ сакаат двојазичност во нивниот град, како и на целата територија на Македонија, промена на химната, знамето и ...
  сите 286 | | | веќе видена

  Граѓаните на Штип вечерва повторно на масовен протест низ улицте на градот ја дадоа поддршката на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Штипјани ...
  сите 286 | | | веќе видена

  Граѓаните на Штип вечерва повторно на масовен протест низ улицте на градот ја дадоа поддршката на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. ...
  сите 286 | | | веќе видена

  Граѓаните на Штип вечерва повторно на масовен протест низ улицте на градот ја дадоа поддршката на граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Штипјани ...
  сите 286 | | | веќе видена

  Евроамбасадорот Самуел Жбогар денеска беше во посета на општина Штип, каде на средба со градоначалникот на Општината Илчо Захариев се информираше за проектите ...
  сите 24 | | | прочитана: 172 | веќе видена

  Во 29. коло од Првата фудбалска лига пораз на шампионот Фудбалерите на Шкендија дојдоа до победа од 3:1 против екипата на Вардар во меч во кој составот од ...
  сите 100 | | | веќе видена