Шпанија

  во

  Стотици пожарникари и волонтери се бореле да го совладаат пожарот кој го зафати националниот парк Доњана во југозападна Шпанија. Евакуирани се повеќе од 1.800 ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Сина ајкула која пливала во близна на брегот на Мајорка, Шпанија, предизвикала паника меѓу туристите, а неколку плажи се евакуирани, пишува „Гардијан“. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ сака да продолжи да игра во некој од најголемите европски клубови, а се чини дека сега го најде вистинското решение. Ибрахимовиќ би можел да ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ и официјално стави крај на својата етапа како член на Манчестер Јунајтед откако клубот од „Олд Трафорд“ одлучи да не му го продолжи ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Сина ајкула која пливала во близна на брегот на Мајорка, Шпанија, предизвикала паника меѓу туристите, а неколку плажи се евакуирани, пишува „Гардијан“. ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Екипата на Реал Мадрид зад себе остави една одлична сезона во која под водство на Зинедин Зидан клубот дојде до двојната круна триумфирајќи во Шпанија и Лигата ...
  сите 60 | | | веќе видена

  „Скај Спортс“ го смести Енис Барди во десетте најдобри фудбалери на Европското првенство во Полска, а според нив, би било вистинско изненадување ако ...
  сите 52 | | | прочитана: 195 | веќе видена