Шпанија

  во

  Женската ракометна репрезентација на Македонија од третиот шешир ќе ги чека противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство во Франција кое ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Игор Стефановски – Иџе го промовираше клубот АКК „Стефановски", но, и новиот автомобил со кој ќе настапува во новата сезона на ЕТЦЦ. „Летечкиот" Македонец е ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Игор Стефановски Иџе со нов автомобил, но и со македонски тим ќе се бори за нови победи во ЕТЦЦ шампионатот Шампионот на Европа на ридските патеки во 2014 и ...
  сите 18 | | | веќе видена

   Груевски вели средбите се корисни за да се промовираат државните и националните интереси, но и да се прене4сат од прва рака информации за тоа што се случува ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Женската ракометна репрезентација на Македонија е рангирана во третиот „шешир“ за извлекувањето на групите за квалификациите за Европското првенство што во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Шпанскиот премиер Маријано Рахој вети во вторникот во Барселона големи инфраструктурни инвестиции во Каталонија настојувајќи да ги ублажи тензиите во оваа ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Предводникот на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, заедно со премиерот Емил Димитриев учествуваат на Конгресот на Европската народна партија и на ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Предводникот на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, заедно со премиерот Емил Димитриев учествуваат на Конгресот на Европската народна партија и на ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Жерард Пике повторно отвори фронт против Реал Мадрид по крајот на вчерашниот меч меѓу Франција и Шпанија кој се одигра во Париз, но овојпат тоа го направи на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Предводникот на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, заедно со премиерот Емил Димитриев учествуваат на Конгресот на Европската народна партија и на ...
  сите 100 | | | веќе видена

   Покрај Македонија во овој „шешир“ се наоѓаат и селекциите на: Словачка, Словенија, Украина, Австрија, Белорусија и Турција. Во првиот „шешир“ се селекциите ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Женската ракометна репрезентација на Македонија е рангирана во третиот „шешир“ за извлекувањето на групите за квалификациите за Европското првенство што во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во првиот „шешир“ се селекциите на: Норвешка, Холандија, Романија, Данска, Шведска, Шпанија и Црна Гора, додека во вториот се: Русија, Германија, Полска, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Предводникот на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, заедно со премиерот Емил Димитриев учествуваат на Конгресот на Европската народна партија и на ...
  сите 100 | | | веќе видена