СДСМ

  во

  Комисијата за европски прашања при долниот дом на Германскиот парламент денеска по информацијата подготвена од Министерството за надворешни работи на Германија ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Пратеникот Илија Димовски во интервју за „10 минути“ посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ја „држи“ говорницата во Собранието се додека СДСМ не открие што се прифатиле од ...
  сите 484 | | | веќе видена

  Сето ова што го направи СДСМ е еден вид државен удар на сопствената држава. Има една изрека: „На лагата ѝ се кратки нозете“. Тоа и го гледаме сега во ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Сето ова што го направи СДСМ е еден вид државен удар на сопствената држава. Има една изрека: „На лагата ѝ се кратки нозете“. Тоа и го гледаме сега во ...
  сите 23 | | | веќе видена

  -„Сето ова што го направи СДСМ е еден вид државен удар на сопствената држава. Има една изрека: „На лагата ѝ се кратки нозете“. Тоа и го гледаме сега во ...
  сите 23 | | | веќе видена

  На редовната седница на Комисијата во која учествуваат 34 пратеници од сите парламентарни партии ЦДУ/ЦСУ (17 членови), СПД (11), Зелените“ (3) и „Линке“ (3), ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Додека Никола Груевски се шета во Малта, а пратениците од ВМРО-ДПМНЕ зборуваат самите со себе во Собранието, граѓаните трпат, и денеска граѓаните ќе плаќаат ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Сето ова што го направи СДСМ е еден вид државен удар на сопствената држава. Има една изрека: „На лагата ѝ се кратки нозете“. Тоа и го гледаме сега во ...
  сите 23 | | | веќе видена

  И денеска пратениците си реплицираа и контрареплицираа во собраниската сала. Од партијата на Никола Груевски истакнаа дека ќе го деблокираат изборот на новиот ...
  сите 484 | | | прочитана: 228 | веќе видена

  Во 10 минутното интервју на ТВ 21 Илија Димовски, зборувајќи за собраниската дебата која трае три дена, рече дека нема ништо против на чело на Парламентот да ...
  сите 484 | | | веќе видена

  Највисокиот државен суд не расправаше дали е уставно УБК да прислушува преку телекомуникациските оператори. Првата точка од денешната седница на Уставен, по ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Третиот ден од расправата на конститутивната седница на Собранието не донесе конструктивност и напредок во избор на комисијата за избори и именување, туку ...
  сите 57 | | | веќе видена

   Од партијата вчера презентираа патоказ во пет точки по кои би се согласиле сите партии без да се меша надворешен фактор. Аналитичарите кои ги контактираше ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Размислуваме на повеќе чекори, како за формирање на Влада така и за одблокирање на Собранието. Нема бесконечно да ги чекаме Трајко Вељаноски и Ѓорге Иванов, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Довикувања, нервоза и загреана атмосфера на собраниската седница. Имаше препукувања, но се отвораа и нови теми. Дамјан Манчевски од СДСМ од собраниската ...
  сите 104 | | | веќе видена