Реал Мадрид

  во

  Продолжуваат фудбалските трансфер шпекулации на трансфер-пазарот во пресрет на почетокот на летниот преоден рок од 1. јули 2017 год. -АРСЕНАЛ ВО РАЗГОВОРИ ЗА ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Фудбалската федерација на Македонија вели дека писмото од УЕФА со недостатоците на стадионот „Филип Втори“ за Суперкупот било препратено до Владата седум ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Јувентус веќе го имаше освоено Скудетото и Копа Италија и се надеваше на триумф во финалето на Лигата на шампиони за тројна круна минатата сезона. „Старата ...
  сите 42 | | | веќе видена

  УЕФА е единствен организатор на натпреварот и единствено Европската куќа на фудбалот одлучува за начинот, распределбата и дистрибуцијата на билетите. Ние како ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Господине Рашковски, од Вас е побарано само да ставите точка на дневен ред на седница на Влада, со што само ќе се донесе одлука со која средствата со кои ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Фудбалска федерација на Македонија, градот Скопје и Република Македонија пред три години ја заслужија шансата да го организираме досега најголемиот спортски ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Алваро Арбелоа објави крај на својата фудбалска кариера во ексклузивното интервју кое го имаше за шпанска „Марка“, а ако оваа негова одлука изненади најголем ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски кажа дека писмото од УЕФА од 15 јуни со недостатоците на стадионот „Филип Втори“ за Суперкупот патувало седум ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Најдобриот фудбалер на сите времиња Лионел Меси денеска го слави својот 30. роденден. Сите значајни спортски ликови побрзаа да му честитаат, а неговиот прв ...
  сите 45 | | | веќе видена