Реал

  во

  Тео Ернандез постигна спектакуларен гол за Алавес во финалето на шпанскиот куп против Барселона, а мајсторијата беше во тилот на многу попознатиот ас од ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Осман Дембеле без никаква конкурернција е еден од најголемите фудбалски таленти во друштво на Килијан Мбапе, а дека уште на 20-годишна возраст е подготвен да ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Со победа против Болоња, Јувентус стави печат на новата титула и доминација во Серија А, а со триумф ќе патува за Кардиф на финалето во Лигата на шампионите ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Поранешниот двократен европски првак на ридски патеки, Игор Стефановски – Иџе, ита кон ново успешно поглавје од својата кариера, бележејќи нова победа во ...
  сите 60 | | | прочитана: 342 | веќе видена

  Пред неколку дена светот го обиколи веста дека на саемот за погребна опрема во Валенсија се појави производител кој правел сандуци во облик на стадионот на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед претстојново лето сигурно ќе го засили тимот со неколку квалитетни фудбалери, а според италијанските медиуми, раководството на „црвените ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо секако е најголема закана за голот на Џанлуиџи Буфон кога е во прашање големото финале во Лигата на шампионите кое е на програмата ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Оваа сезона во Барселона нема да се памти како успешна, останале без насловот на првак на Шпанија, испаднале во четирифиналето на Лига на шампионите, а се ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Велшкиот интернационалец Герет Бејл се врати на тренинзите на Реал Мадрид, токму навреме за да се подготви за настап во финалето на Лигата на шампионите. ...
  сите 62 | | | веќе видена