Прилеп

  во

  - Пред неколку дена од селекторската функција ги предводеше нашите најдобри ракометарки до 19 години , во историскиот пласман на Европско првенство во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Триесетти ден граѓаните мирно и достоинствено покажуваат сила и мудрост, но и испраќаат пораки за зачувување на македонската држава, јазик, знаме, химна,…На ...
  сите 201 | | | веќе видена

  Тој е дипломиран професор по физичка култура, одличен педагог, тренер со потврда за врвна ракометна надградба преку посета на сите три модули и стекнување на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Селекторот Борче Марковски кој само пред неколку дена ги предводеше македонските ракометарки до 19 години до историски пласман на Европското првенство, ќе ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Еминентниот ирски паб „Dublin“, вчеравечер, го прослави своето четири годишно постоење. Покрај одличната услуга на персоналот, овај локал е познат и по добрата ...
  | | веќе видена

  Во просториите на ракометната федерација на Македонија беа извлечени натпреварувачките броеви на екипите учесници во плеј-оф и плеј-аут натпреварувањата, по ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Со премиерата на претставата „Ништо без Трифолио“од Русомир Богдановски, а во режија на Коле Ангеловски, во Прилеп беше одбележан Светскиот ден на театарот. ...
  сите 143 | | | веќе видена

  Пред неколку дена од селекторската функција ги предводеше нашите најдобри ракометарки до 19 години во историскиот пласман на Европско првенство во Словенија. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Полициската станица од Прилеп поднесе кривична пријава против 28-годишната З.Р. од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено две кривични дела ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Актуелниот шампион Вардар и вицешампионот Металург ќе играат меѓусебе во првото коло од плеј-офот за шампионската титула што стартува викендов. Според ждрепка ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Деновиве ја имавме честа да се запознаеме и накратко поразговараме со господинот Артем Румјанцев, претставник на Федералната агенција за Заедницата на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, ...
  сите 82 | | | веќе видена