Париз

  во

  На денешен ден 28 март 1472.- Роден е италијанскиот сликар Бартоломео ди Паголо де Фаторино, познат како Фра Бартоломео, еден од последните фиорентински ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Пирјателскиот меч меѓу Брегот на Слоновата Коска и Сенегал не го дочека крајот. Средбата која се играше на неутрален терен во Париз беше прекината на неколку ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Марко Верати ја отвара вратата за трансфер во Јувентус, вели дека „Бјанконерите“ секоја година инвестираат во засилувања на тимот и се наоѓаат помеѓу четирите ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Шестмина истакнати лидери на француската конзервативна партија Републиканци (ЛР) се обратија официјално до јавниот обвинител на Париз и до Јавното финансиско ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Современата театарска продукција во Македонија е условена. Се е на принципот купи - продај, а кај што има трговија, нема уметност, вели долгогодишниот ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Меѓународниот ден на театарот - 27 март, денеска низ светот ќе се одбележи со претстави и читање на пораките за сценската уметност. Француската филмска и ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Шестмина истакнати лидери на француската конзервативна партија Републиканци (ЛР) се обратија официјално до јавниот обвинител на Париз и до Јавното финансиско ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Македонската филхармонија, во четврток во Домот на АРМ во 20 часот, ќе одржи симфониски концерт под наслов „Моцартовата хорна“, на кој како солист ќе настапи ...
  сите 10 | | | веќе видена