Охридњуз

    во

    Учениците од Охрид утрово дадоа поддршка за ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА и за зачувување на унитарноста на државата. Утрово ученици од средното техничко училиште ЕМУЦ ...
    сите 49 | | | веќе видена

    Четири лица се повредени, од кои две тешко во сообраќајната несреќа што вечерва се случи на магистралниот пат Охрид – Кичево во близина на Мауцкер, јави ...
    сите 88 | | | прочитана: 730 | веќе видена