Охридњуз

  во

  Сакале да го искористат сончевото и топло време и да се релаксираат на охридското крајбрежје, на плажа кај Љубаништа. Но, кога стигнале затекнале плажа ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сопружници од Швајцарија, големи вљубеници во Охрид, од плажата Љубаништа заминаа со пет вреќи од 120 литри, полни со отпад. Сакале да го искористат сончевото ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Сопружници од Швајцарија, големи вљубеници во Охрид, од плажата Љубаништа заминаа со пет вреќи од 120 литри, полни со отпад. Сакале да го искористат сончевото ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Жители на селата Вишни и Заграчани, струшко, Македонци и Албанци, денеска одржаа мирен протест против, како што рекоа, неконтролираната сеча на шума на ...
  | | веќе видена

  Жители на селата Вишни и Заграчани, струшко, Македонци и Албанци, денеска одржаа мирен протест против, како што рекоа, неконтролираната сеча на шума на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Доцна попладнево во центарот на Охрид се случи немил настан. Според првичните неофицијални информации човек паднал од зграда во изградба во близина на ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Доцна попладнево во центарот на Охрид се случи немил настан. Според првичните неофицијални информации човек паднал од зграда во изградба во близина на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Краткотрајно невреме со обилни врнежи го поплавија вчеравечер Кичево, а градските сообраќајници осамнаа под вода, додека поплавена беше и главната улица која ...
  | | веќе видена

  На социјалните мрежи деновиве осамнаа фотографии од сеча и поткастрување на дрвја кај кампот Љубаништа, во заштитената зона на Националниот парк Галичица, ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Првата повоена генерација ученици од Охрид, воедно и прва генерација средношколци во Гимназија по Втората светска војна, генерација од 1956 година, викендов ...
  сите 3 | | | веќе видена