Охрид

  во

  И покрај врнежите од снег, утрово, започна украсувањето на центарот на градот по повод празнувањето на Водици. Екипи на јавното претпријатие „Охридски ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Осмиот јануарски ден од годинава со измерени минус 28 Целзиусови степени во Берово е еден од убедливо најстудените изминативе повеќе од шест децении, соопштија ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар- Кичево преку планинскиот превој Стража се укинува од 13:45 часот, а на патниот ...
  сите 346 | | | прочитана: 292 | веќе видена

  Утре во Хидробиолошкиот завод Охрид, на работна средба ќе биде потпишан Договор за воспоставување научна соработка меѓу Хидробиолошкиот завод – Охрид и Музејот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Oд утре до 19-ти јануари во „Куќата на Уранија“ во Охрид ќе се одржи петтата Меѓународна конфереција за културно наследство, туризам и медиуми. Конференцијата ...
  сите 14 | | | веќе видена