Обама

  во

  Додека ја носеше титулата Прва дама на Америка, Мишел Обама имаше обврска да се облекува на одреден начин. Главно, ја гледавме во тоалети со елегантен крој, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Помина половина година откако Доналд Трамп влезе во Белата куќа, а неговиот мандат веќе изгледа како залетан воз на кој што му откажале сопирачките - се чинеше ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Помина половина година откако Доналд Трамп влезе во Белата куќа, а неговиот мандат веќе изгледа како залетан воз на кој што му откажале сопирачките - се чинеше ...
  сите 166 | | | веќе видена

  Не може да се продолжи без растурање на Гугл, Амазон, Фејсбук и Епл Гугл собира 77% од парите за реклами во резултатите од пребарување. Гугл и Фејсбук ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Многу е тажно републиканци, дури и некои кои беа пренесени на грб преку линијата, да прават многу малку за да го заштитат својот претседател, напиша Трамп на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Вашингтон, 24 јули 2017 (МИА) – Американскиот претседател Доналд Трамп изрази незадоволство од републиканците наведувајќи сека „прават малку за да го заштитат ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп изрази незадоволство од републиканците наведувајќи сека „прават малку за да го заштитат својот претседател“. Тоа тој го ...
  сите 27 | | | веќе видена

   Се чувствувате како да сте заглавени во сопствената рутина и не може да излезете од кругот? Не грижете се, на сите ни се има случено тоа. За сѐ постои ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп изрази незадоволство од републиканците наведувајќи сека „прават малку за да го заштитат својот претседател“. Тоа тој го ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Францускиот претседател Емануел Макрон во понеделникот со челниците на Русија Ерманија и Украина, во таканаречениот формат на Нормандиската четворка, ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Филипинскиот претседател Родриго Дутерте одговори на повикот на Белата куќа и неговиот американски колега Доналд Трамп, да дојде во посета на Вашингтон. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) ја укинува програма за поддршка на бунтовничките групи, кои се борат против силите на сирискиот претседател ...
  сите 32 | | | веќе видена