Њујорк

  во

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, останува ангажиран во почитувањето на член 5 од Договора за НАТО, денеска пред медиумите изјави советникот за ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, останува ангажиран во почитувањето на член 5 од Договора за НАТО, денеска пред медиумите изјави советникот за ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Во Берлинскиот „Прима Центар“ од вчера е отворена изложба на македонската уметница Михаела Јовановска, која што германската публика ќе може да ја проследи до ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Американскиот претседател, Доналд Трамп, останува ангажиран во почитувањето на член 5 од Договора за НАТО, денеска пред медиумите изјави советникот за ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Мислевме дека надворешната политика на Трамп цели да ја стави на прво место Америка, а не Саудиска Арабија. Бомбашкиот напад во Манчестер оваа недела беше уште ...
  сите 281 | | | веќе видена

  Во Берлинскиот „Прима Центар“ од вчера е отворена изложба на македонската уметница Михаела Јовановска, која што германската публика ќе може да ја проследи до ...
  сите 22 | | | веќе видена

  – Зетот на американскиот претседател Доналд Трамп и советник во Белата куќа Џаред Кушнер, предлагал воспоставување на тајна „комуникациска врска“ со Москва, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Македонската уметница во своите дела користи плексиглас и проѕирна принтана фолија со сликарски интервенции кои нудат транспарентност и кршливост. Во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Зетот на американскиот претседател Доналд Трамп и советник во Белата куќа Џeред Кушнер, предлагал воспоставување на тајна „комуникациска врска“ со Москва, само ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Зетот на американскиот претседател Доналд Трамп и советник во Белата куќа Џаред Кушнер, предлагал воспоставување на тајна „комуникациска врска“ со Москва, само ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Комисијата на американскиот Сенат а разузнавачки прашања која го истражува наводното руско мешање во американските претседателски избори минатата 2016 година, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Фронтменот на „Саундгарден“, Крис Корнел постојано повторувал дека организаторите „се’ зезнале“. Го прашала дали земал некакви таблетки, а тој одговорил дека ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Зетот на американскиот претседател Доналд Трамп и советник во Белата куќа Џаред Кушнер, предлагал воспоставување на тајна „комуникациска врска“ со Москва, само ...
  сите 48 | | | веќе видена