Њујорк

  во

  Преку мирен протест, група Македонци од САД се собраа пред кулата на Доналд Трамп, да го изразат незадоволството против поддршката која претходната американска ...
  | | веќе видена | слични

  Кошаркарите на Оклахома ја остварија 25-та сезонска победа во НБА лигата откако со 122-118 славеа на гостувањето кај Сакраменто. Првата ѕвезда на „Тандерс“, ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Фејсбук најави серија мерки против ширењето на дезинформации преку германските платформи. Аналитичарите ја одредија Германија како следно „жариште“ на лажни ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Акциите на германските автопроизводители Бе-Ем-Ве, „Дајмлер“ и „Фолксаваген“ денеска доживеаа пад на берзите, откако американскиот претседател Доналд Трамп ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Изминатата ноќ во НБА лигата се одиграа 7 натпревари. Расел Весбрук со нов трипл дабл сезонава ја предводеше Оклахома до победа на гостувањето кај Сакраменто ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Македонците од САД, од Њујорк и Њу Џерси, пристигнаа пред кулата на Доналд Трамп со цел да ја изразат нивната поддршка кон идниот претседател на САД. ...
  сите 41 | | | веќе видена