Никола Груевски

  во

  51 обвинет од Специјалното јавно обвинителство летово не ќе може да летуваат во странство. Кривичниот суд по барање на СЈО одзеде 51 пасош, и тоа како мерки на ...
  сите 276 | | | веќе видена

  На 18.7.2017 година се одржа 13-та седница на извршниот одбор на СЗПМ. На почетокот на седницата претседателот Драги Аргировски ги акцентираше активностите што ...
  | | веќе видена

  Апелациониот суд Скопје одлучи присуството на ексминистерката за култура Елизабета Канческа Милевска за судењето за случајот „Тендери“ на СЈО да биде ...
  сите 276 | | | веќе видена

  51 обвинет од Специјалното јавно обвинителство летово не ќе може да летуваат во странство. Кривичниот суд по барање на СЈО одзеде 51 пасош, и тоа како мерки на ...
  сите 276 | | | веќе видена

  Актерот Сашо Тасевски е назначен за в.д. директор на Драмскиот театар во Скопје откако неговиот претходник Роберт Вељановски беше разрешен во сталинистичката ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Тасевски е едно од „најновите засилувања“ во бранот сталинистички промени во културата, каде директори на институции се разрешуваат не само без законски основ ...
  сите 35 | | | прочитана: 213 | веќе видена

  Расипничкото владеење на ВМРО-ДПМНЕ ја загрози и исплатата на платите во АРМ, Владата обезбеди сигурни плати и ја намалува стапката на задолженост, се вели во ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Ниту едно празно соопштение на ВМРО-ДПМНЕ не може да го сокрие нивното 11 годишно тајно и расипничко задолжување за луксузирање и криминално богатење на Никола ...
  сите 84 | | | веќе видена

  И ексминистерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска и поренешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, двајцата обвинети во случајот "Титаник" ...
  сите 276 | | | веќе видена

  Ниту едно празно соопштение на ВМРО-ДПМНЕ не може да го сокрие нивното 11 годиншно тајно и расипничко задолжување за луксузирање и криминално богатење на ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Расипничкото владеење на ВМРО-ДПМНЕ ја загрози и исплатата на плати во АРМ, но Владата обезбеди сигурни плати и ја намалува стапката на задолженост, се вели во ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Апелациониот суд ги објави одлуките за одбивањето на мерките притвор за обвинетите во „Титаник“, меѓу кои за Никола Груевски, Миле Јанакиески, Гордана ...
  сите 423 | | | веќе видена

  Расипничкото владеење на ВМРО-ДПМНЕ ја загрози и исплатата на плати во АРМ, Владата обезбеди сигурни плати и ја намалува стапката на задолженост, се вели во ...
  сите 84 | | | веќе видена