НАТО

  во

  Тринаесет земји членки на Европската унија во понеделникот изразија поддршка за предлогот Европската комисија да биде телот коешто би преговарало со Русија ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Шансите Македонија да ја примат во НАТО и ЕУ со привремената референца доделена од Обединетите нации се никакви, изјави поранешниот амбасадор Ристо Никовски во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Шансите Македонија да ја примат во НАТО и ЕУ со привремената референца доделена од Обединетите нации се никакви, изјави поранешниот амбасадор Ристо Никовски во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес заедно со членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров и Антонијо Милошоски оствари средба со ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Од страна на ВМРО-ДПМНЕ, биле истакнати и неколку загрижувачки тенденции кои, како што се наведува, негативно се одразуваат на актуелните состојби градејќи ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Шансите Македонија да ја примат во НАТО и ЕУ со привремената референца доделена од Обединетите нации се никакви, изјави поранешниот амбасадор Ристо Никовски во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Шансите Македонија да ја примат во НАТО и ЕУ со привремената референца доделена од Обединетите нации се никакви, изјави поранешниот амбасадор Ристо Никовски во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Тој додаде дека нема да не примат затоа што ќе имаме право на вето. -Влеземе ли со референцата во НАТО или во ЕУ, никој после тоа нема да не прекрстува, ќе ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Како што соопшти Центарот за комуникации на партијата, на средбата Груевски истакнал дека активностите кои се однесуваат на интеграциските процеси треба да се ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со членовите на Извршниот комитет на партијата Никола Тодоров и Антонијо Милошоски денеска се сретна со ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Итните реформски приоритети и спорведувањето на договорот од Пржино мора да бидат во фокусот и на власта и на опозицијата, порача еврокомесарот Јоханес Хан. ...
  сите 235 | | | веќе видена

  „Шансите Македонија да ја примат во НАТО и ЕУ со привремената референца доделена од Обединетите нации се никакви“, изјави поранешниот амбасадор Ристо Никовски ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со членовите на Извршниот комитет на партијата Никола Тодоров и Антонијо Милошоски денеска се сретна со ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со членовите на Извршниот комитет на партијата Никола Тодоров и Антонијо Милошоски денеска се сретна со ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со членовите на Извршниот комитет на партијата Никола Тодоров и Антонијо Милошоски денеска се сретна со ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Македонија одамна бара помош пред се од Брисел, но најчесто не ја добиваше сега малку работите се променија бидејќи целата оваа тешка криза овие неколку години ...
  сите 9 | | | веќе видена