Москва

  во

  Патријархот на Руската православна црква Кирил, на свечена церемонија што се одржа денеска во храмот „Христос Спасител" во Москва, на претседателот Ѓорге ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Жестока воена битка се води во моментов на Филипините. Терористичката група на “Исламска држава” зазеде цел град. Против нив се испратени ескадроните на смртта ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Утре Иванов ќе има средба со претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин. Патријархот на Руската православна црква Кирил, на свечена церемонија што се ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Тој додаде и дека го предупредил директорот на руската Државна служба за безбедност Александар Бортников дека таквите постапки би можеле да ги нарушат односите ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Поединци, членови на македонската опозиција претставуаат опасност по Македонија поради своите активности, изјави министерот за надворешни работи на Русија, ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Филипинскиот претседател Родриго Дутерте денеска воведе воена состојба на островот Минданао, каде безбедносните сили се борат против екстремистите поврзани со ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Патријархот на Руската православна црква Кирил, на свечена церемонија што се одржа денеска во храмот „Христос Спасител" во Москва, на претседателот Ѓорге ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Филипинскиот претседател Родриго Дутерте денеска воведе воена состојба на островот Минданао, каде безбедносните сили се борат против екстремистите поврзани со ...
  сите 25 | | | веќе видена

  „Дневне новине“ констатира дека Булатовиќ не зборувал за можна кандидатура, но во круговите на Демократскиот фронт (ДФ) веќе се говори за таа можност ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Претседателот на Филипините Родриго Дутерте прогласи воена состојба на островот Минданао, во јужниот дел на земјата, каде што безбедносните сили се борат ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Престижната меѓународна награда која му се доделува на претседателот Иванов, јави известувачот на МИА, претставува признание на неговите заложби во зајакнување ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Патријархот на Руската православна црква Кирил, на свечена церемонија што се одржа денеска во храмот „Христос Спасител" во Москва, на претседателот Ѓорге ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Патријархот на Руската православна црква Кирил, на свечена церемонија што се одржа денеска во храмот „Христос Спасител” во Москва, на претседателот Ѓорге ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Жестока воена битка се води во моментов на Филипините. Терористичката група на “Исламска држава” зазеде цел град. Против нив се испратени ескадроните на смртта ...
  сите 25 | | | веќе видена