Милан

  во

  Во Ликовната галерија на НЛБ банка а.д. Скопје синоќа беше отворена изложба по повод 25 години од монетарното осамостојување на Република Македонија. Изложбата ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во Ликовната галерија на НЛБ банка а.д. Скопје синоќа беше отворена изложба по повод 25 години од монетарното осамостојување на Република Македонија. Изложбата ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во Ликовната галерија на НЛБ банка а.д. Скопје синоќа беше отворена изложба по повод 25 години од монетарното осамостојување на Република Македонија. Изложбата ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Младиот напаѓач е желба и на раководните лица на Манчестер Јунајтед и на Челзи Италијанскиот калчо гигант Милан, најверојатно, ќе излезе како победник во ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Младиот напаѓач е желба и на раководните лица на Манчестер Јунајтед и на ЧелзиИталијанскиот калчо гигант Милан, најверојатно, ќе излезе како победник во трката ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Поранешниот играч на Интер Матео Ковачиќ никако да се наметне кај тренерот Зинедин Зидан како стандарден првотимец во Реал Мадрид уште откако пристигна на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Северина Којиќ на 28 април ќе тргне на турнеја по САД, а уште непозната е кој во тој период ќе се грижи за нејзиниот син Александар. По логиката на работите, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  На 4 мај во Македонската опреа и балет ќе настапи словенечкиот културен амбасадор и виолинист со светско реноме, Миха Погачник како дел од проектот “Европа – ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Долгите снимања во Шумановиќ го земаат својот данок, и кога ќе се угасат камерите, Милан Калиниќ и Душица Јаковљевиќ, го фаќаат првиот слободен кауч или фотеља ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На 4 мај во Македонската опреа и балет ќе настапи словенечкиот културен амбасадор и виолинист со светско реноме, Миха Погачник како дел од проектот “Европа – ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Уметноста не е забава. Уметноста е многу опасна, тоа е креација. Kога има луѓе што се развиваат, тоа е опасно. Сите ние би сакале луѓето само да блеат, да ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Работниот тим или комисија кој беше формиран за монетарното осамостојување на Република Македонија, заради природата на задачата што ја имаше, работеше во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Работниот тим или комисија кој беше формиран за монетарното осамостојување на Република Македонија, заради природата на задачата што ја имаше, работеше во ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Од сабота во сабота водителите на популарното шоу Ѕвездите на Пинк, Милан Калениќ и Душица Јаковљевиќ ги развеселуваат гледачите покрај ТВ екраните. Милан и ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Уникатен пример на планетата се брачниот пар Билјана Унковска и Рудолф Шпанзел, уметници кои, секој за својата земја Македонија и Словенија, по ...
  сите 38 | | | веќе видена

  За тренерот Шпиц знаев многу пред филмот „Трето полувреме“ и впечатливо одиграната ролја на Ричард Самел. И тоа од прва рака, од кажувањата на татко ми, ...
  | | веќе видена