МИА

  во

  Косовскиот претседател Хашим Тачи изјави дека го очекува објавувањето на официјалните резултати од предвремените парламенатарни избори во Косово, одржани на 11 ...
  | | веќе видена | слични

  И овојпат Македонците се поделија, па на место да гласаат за Македонец, тие гласаа за албанските партии Единствената партија на Македониците во Албанија, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Четкар се претстави со авторска музика придружен од тајландскиот бенд Фанкшн како и од еден од најпознатите инструменталисти во Југоисточна Азија, Кох Саксмен. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Парламентарното Собрание на Советот на Европа ја ратификува одлуката на своето биро за назначување на тричелна независна надворешна група за истрага, која ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Како што соопшти Центарот за комуникации на партијата, на средбата Груевски истакнал дека активностите кои се однесуваат на интеграциските процеси треба да се ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Парламентарното Собрание на Советот на Европа ја ратификува одлуката на своето биро за назначување на тричелна независна надворешна група за истрага, која ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Санела Абдулова од организацијата истакна дека станува збор за активост која е во рамки на здравствената програма со која се сака да се подигне свеста кај ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Парламентарното Собрание на Советот на Европа ја ратификува одлуката на своето биро за назначување на тричелна независна надворешна група за истрага, која ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Парламентарното Собрание на Советот на Европа ја ратификува одлуката на своето биро за назначување на тричелна независна надворешна група за истрага, која ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Два земјотреса чии епицентри потекнуваат од охридското епицентрално подрачје регистрираше денеска Сеизмолошката опсерваторија при Природноматематичкиот ...
  сите 181 | | | веќе видена

  Нагласува дека поддршката на жртвите од тортура претставува една од основните обврски на секое општество кое ги почитува демократските принципи и меѓународни ...
  сите 12 | | | веќе видена