Металург

  во

  Ракометарите на Пелистер остварија победа во дербито на 9. коло од ракометниот плеј оф откако вечерва го совладаа градскиот ривал Еурофрам Работник со 30:27.На ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Ракометарите на Пелистер остварија победа во дербито на 9.коло од ракометниот плеј оф откако вечерва го совладаа градскиот ривал Еурофрам Работник со 30:27. На ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Тетекс си отвори второлигашки хоризонт со победа против Металург со 1:0 и повторно ќе игра во истото друштво и идната сезона, а Тиквеш ќе игра бараж за ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ракометарите на Пелистер остварија победа во дербито на 9.коло од ракометниот плеј оф откако вечерва го совладаа градскиот ривал Еурофрам Работник со 30:27.На ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Металург некогаш беше стабилен прволигаш, освојувач на Купот, а од денеска е третолигаш. Лошото менаџирање на клубот доведе до целосен колапс, што придонесе ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Вистинска драма ќе има денеска на второлигашките натпревари, а во фокусот се двата дуели во Скопје и во Кавадарци, каде ќе се бие битка за опстанок, а во игра ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Скопје, 27 мај 2017 (МИА) – Ракометните суперлигаши од Македонија попладнево ќе ги одиграат натпреварите од 9.коло од плеј офот. Во СЦ „Јане Сандански“ првакот ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Ракометните суперлигаши од Македонија попладнево ќе ги одиграат натпреварите од 9.коло од плеј офот. Во СЦ „Јане Сандански“ првакот Вардар е домаќин на Охрид, ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Ракометните суперлигаши од Македонија попладнево ќе ги одиграат натпреварите од 9.коло од плеј офот. Во СЦ „Јане Сандански“ првакот Вардар е домаќин на Охрид, ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Ракометните суперлигаши од Македонија попладнево ќе ги одиграат натпреварите од 9.коло од плеј офот. Во СЦ „Јане Сандански“ првакот Вардар е домаќин на Охрид, ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Еден час подоцна во салата „Автокоманда“ се игра натпреварот меѓу Металург и последнопласираниот на табелата Борец, додека дербито на колото ќе се одигра во ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Ракометните суперлигаши од Македонија попладнево ќе ги одиграат натпреварите од 9.коло од плеј оф-от. Во СЦ „Јане Сандански“ првакот Вардар е домаќин на Охрид, ...
  сите 145 | | | веќе видена