Металург

  во

  Фудбалската федерација на Македонија го објави официјалниот распоред за третиот круг на натпреварувањето во Втората фудбалска лига. Мечевите продолжуваат со ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Четири голови, пресврт и на крај победа на Хоризонт Турново од 3:1 во струмичкото дерби против Академија Пандев во рамките на 18. коло од втората македонска ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Лидерот во втората македонска фудбалска лига, Академија Пандев по втор пат во низа мораше да го напушти теренот со наведната глава во ова натпреварување, па ...
  сите 7 | | | веќе видена