Меѓународниот

  во

  Планот на ВМРО-ДПМНЕ за излез од кризата е неприфатлив за политичките партии на Албанците. ДУИ ги отфрли тврдењата на партијата на Никола Груевски дека ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Меѓународниот фактор со остри критики по последните настани во Собранието. Тие ги повикуваат политичките партии да ги надминат разликите што поскоро и да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сребрен и бронзен медал за ученичката Анастасија Чутрова од ОУТУ „Ванчо Питошески" на Меѓународниот натпреварот за десерти во рамките на „Шумадија Сајам"-Саем ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Меѓународниот аеродром во градот Фуншал на островот Мадеира од денеска го носи името на португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо. Фудбалерот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Сребрен и бронзен медал за ученичката Анастасија Чутрова од ОУТУ ,,Ванчо Питошески” на Меѓународниот натпреварот за десерти во рамките на ,,Шумадија Сајам” – ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Меѓународниот аеродром во градот Фуншал на островот Мадеира од денеска го носи името на португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо. Фудбалерот ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Дами и господа од ВМРО-ДПМНЕ! Додека си ги читате однапред напишаните говори, додека си реплицирате секој секому, со што од себе правите будали и додека од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Абдула Оџалан, познат под прекарот Апо или претседателот Апо, роден на 4 април 1949 година, е курдски воен водач. Основач е на паравоената организација ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Заменик-директорот на турската „Халкбанк“, Мехмет Хакан Атила е упасен во САД, јави турската телевизија НТВ. Атила е обвинет дека ги прекршил санкциите на САД ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Абдула Оџалан, познат под прекарот Апо или претседателот Апо, роден на 4 април 1949 година, е курдски воен водач. Основач е на паравоената организација ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Вчера повеќе светски метрополи го одбележаа Меѓународниот фестивал на поезијата и уметноста познат како Меѓународно движење на жените-поети, а Скопје втор пат ...
  сите 10 | | | веќе видена