Македонија

  во

  Здружението на новинарите на Македонија(ЗНМ) го осудува напливот на координирано вербално насилство на власта против новинари, кои се насочени против слободата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кирил Лазаров со јубилеј го отвори дуелот против Словенија. Капитенот погоди од пенал за 1:1, во втората минута. Тој погодок беше 1.000 погодок на Лазаров на ...
  | | веќе видена

  Секој стопанственик директно ќе биде запознаен со условите, брзината, квалитетот во решавањето на споровите преку алтернативното судење од Постојаниот избран ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Од Управата за хидрометеоролошки работи најавуваат дека поинтензивни врнежи од снег не очекуваат во среда и четврток. Новиот снежен бран кој утрово ја зафати ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Преку мирен протест, група Македонци од САД се собраа пред кулата на Доналд Трамп, да го изразат незадоволството против поддршката која претходната американска ...
  сите 42 | | | веќе видена

  ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не се откажуваат од своите ставови и услови за формирањето нова влада, но најавуваат дека ќе седнат на преговори. И двете страни велат дека ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу денеска се сретна со Мартин Безак, амбасадор на Република Словачка во Република Македонија, при што станало збор за ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Историјата на дуелите меѓу Македонија и Словенија е одбележана со доминација на словенечките ракометари. Овие две селекции се сретнале 10 пати од кои Словенија ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Историјата на дуелите меѓу Македонија и Словенија е одбележана со доминација на словенечките ракометари. Овие две селекции се сретнале 10 пати од кои Словенија ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Од 17:45 часот започнува третиот натпревар на македонската репрезентација во Мец… Противник во рамките од групата Б на Светското првенство е селецијата на ...
  | | веќе видена

  Највисока просечна плата во регионот според најновите податоци, во минатата година е исплатена во Словенија – 1.020,40 евра, а најниска во Македонија, само ...
  сите 13 | | | веќе видена