Лондон

  во

  Европската комисија изрази денеска очекување дека преговорите со Лондон за напуштање на ЕУ ќе завршат до октомври или ноември следната година.Тоа се наведува ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Германија ќе направи напори за време на преговорите за Брегзит да се гарантира дека излезот на Велика Британија од ЕУ ќе има што е можно најмал ефект врз ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Европската комисија го блокираше по трет пат, интегрирањето на двете најголеми европски берзи - „Лондон сток иксчеинџ“ и на „Дојче Бурз“ - во една фирма, чија ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Европската комисија изрази денеска очекување дека преговорите со Лондон за напуштање на ЕУ ќе завршат до октомври или ноември следната година. Тоа се наведува ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Алексис Санчез брилјираше ова утро на квалификацискиот меч меѓу Чиле и Венецуела кој се играше во Сантијаго, а имаше клучна улога во уверливата победа од 3:1 ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Германија ќе направи напори за време на преговорите за Брегзит да се гарантира дека излезот на Велика Британија од ЕУ ќе има што е можно најмал ефект врз ...
  сите 126 | | | прочитана: 168 | веќе видена

  Европската комисија го блокираше по трет пат, интегрирањето на двете најголеми европски берзи - „Лондон сток иксчеинџ“ и на „Дојче Бурз“ - во една фирма, чија ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Брегзит ги подели Британците. Премиерката Тереза Меј не попушта, денеска стави потпис на писмото со кое Велика Британија ќе ги започне преговорите за излез од ...
  сите 126 | | | прочитана: 1003 | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел смета дека Европската Унија ќе изгуби силен и важен играч, откако денеска британската премиерка Тереза Меј денеска и ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Британскиот премиер Тереза Меј официјално го објави излегувањето на Велика Британија од ЕУ, кое е во согласност со член 50 од Договорот од Лисабон. Ова е ...
  сите 126 | | | веќе видена