Куманово

  во

  АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Времето и денеска ќе биде сончево, па облачно и попладне проследено со врнежи од дожд и грмежи. Најмногу дожд изминатото деноноќие наврна во Дојран и тоа 33 ...
  сите 409 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на ...
  сите 51 | | | веќе видена

  ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 14 мај. Денеска е Св. маченик Исидор. Овој Исидор потекнуваше од островот Хиос ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Врз основа на Законот за општата управна постапка, денеска министерката за локална самоуправа Ширет Елези ги огласи за ништовни решенијата на директорот на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Пронајдена е и богата декоративна камена пластика и капители од јонски столбови. Археолошките истражувања на локалитетот Градиште кај селото Младо Нагоричане ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Врз основа на Законот за општата управна постапка, денеска министерката за локална самоуправа Ширет Елези ги огласи за ништовни решенијата на директорот на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  СВР Куманово поднесе кривична пријава против Л.А. (24) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „повреда на правото од пријавен ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „Врз основа на Законот за општата управна постапка, денеска министерката за локална самоуправа Ширет Елези ги огласи за ништовни решенијата на директорот на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Министерката за локална самоуправа Ширет Елези врз основа на Законот за општата управна постапка денеска ги огласи за ништовни решенијата на директорот на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Министерката за локална самоуправа Ширет Елези врз основа на Законот за општата управна постапка денеска ги огласи за ништовни решенијата на директорот на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Врз основа на Законот за општата управна постапка, денеска министерката за локална самоуправа Ширет Елези ги огласи за ништовни решенијата на директорот на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  „Врз основа на Законот за општата управна постапка, денеска министерката за локална самоуправа Ширет Елези ги огласи за ништовни решенијата на директорот на ...
  сите 15 | | | веќе видена