Иванов

  во

  Зоран Заев вчера во кабинетот на шефот на државата му ги предаде 67-те пратенички потписи кои се доказ дека СДСМ има обезбедено мнозинство во Парламентот врз ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Зоран Заев вчера во кабинетот на шефот на државата му ги предаде 67-те пратенички потписи кои се доказ дека СДСМ има обезбедено мнозинство во Парламентот врз ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Се верува дека Иванов набрзо ќе му го додели мандатот на лидерот на СДСМ со рок од 20 дена да состави влада. Зоран Заев денеска во кабинетот на шефот на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Го испраќам овој апел со надеж дека ќе допре барем до тој до кого е упатен, бидејќи Република Македонија е на работ од бездната, од која не ќе има повраток. Во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Лидерот на СДСМ Зоран Заев му ги достави вчера на претседателот Ѓорге Иванов потписите за обезбедено парламентарно мнозинство, како основа за добивање на ...
  сите 75 | | | веќе видена

  „Пред само десет дена во Скопје јавно кажавте дека нема да се мешате, а сега објавувате на ’Твитер’ дека претседателот Иванов треба да го даде мандатот на овој ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Лидерот на СДСМ, Зоран Заев пристигна во Вилата Водно каде лично ќе му ги предаде 67-те потписи на пратеници од македонското собрание. Пред средбата тој изјави ...
  | | веќе видена | слични

  Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, попладнево се сретна со амбасадорот на ЕУ во Р.Македонија, Самуел Жбогар. На средбата се разговараше за процесот на ...
  сите 16 | | | веќе видена

  „Нема да дозволиме да нè поделите!“, „Прифатете ја понудата која ќе ја спаси Македонија“, „Нема да ви помине“, „Оваа држава има народ да ја брани Македонија“ ...
  сите 86 | | | веќе видена

  „Нема да дозволиме да нè поделите!“, „Прифатете ја понудата која ќе ја спаси Македонија“, „Нема да ви помине“, „Оваа држава има народ да ја брани Македонија“ ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Спакувани во црвена папка, потписите на 67те пратеници како гранција за можноста за состав на нова влада, Заев му ги предаде на Иванов. Точно во 2 часот ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Околу десеттина илјади граѓани присуствуваат на маршот на граѓанската иницијатива за Заедничка Македонија. Собирот е масовен и по збирното место пред Владата, ...
  сите 50 | | | веќе видена