Италија

  во

  Најдобриот македонски автомобилист и двоен европски шампион на ридски патеки, Игор Стефановски - Иџе вечерва го промовираше својот тим, со кој ќе атакува на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски автомобилист и двоен европски шампион на ридски патеки, Игор Стефановски - Иџе вечерва го промовираше својот тим, со кој ќе атакува на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Женската ракометна репрезентација на Македонија од третиот шешир ќе ги чека противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство во Франција кое ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа со пораз во поединечна конкуренција и победа во двојки го почна настапот на фјучрсот во Италија што се игра за ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Игор Стефановски - Иџе денеска на свечена церемонија го промовираше новиот автомобил и клубот кој овој пат е комплетно македонски, тој верува дека со него ќе и ...
  | | веќе видена | слични

  Незконското прислушување било финансирано со пари од Соросовата фондација, која директно била вклучена во процесот, велат од движењето „Стоп Операција Сорос“. ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Двојниот европски првак на ридски патеки, македонскиот возач Игор Стефановски Иџе вечерва го промовираше својот македонски тим, најдобриот возач го претстави ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Легендарниот Џанлуиџи Буфон стигна до неверојатна бројка од 1000 официјални натпревари зад своето име на квалификацискиот меч кој го одиграа Италија и Албанија ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа втора недела по ред загуби на стартот на ИТФ фјучрсот во Санта Маргарита ди Пула во Италија од Русинката Олесија ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Женската ракометна репрезентација на Македонија е рангирана во третиот „шешир“ за извлекувањето на групите за квалификациите за Европското првенство што во ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Навивачите на Јувентус остро ја нападна светска куќа на фудбалот (ФИФА) и хрватска репрезентација, откако Марко Пјаца поради повреда ќе отсуства од терените ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Зад прислушувањето и зад „Тиранската платформа“ стојат исти луѓе, а крајната цел е уривање на унитарноста на Македонија и создавање бинационална држава која де ...
  сите 51 | | | веќе видена