Италија

  во

  Неискористен потенцијал – вака во два збора може да се опишат скијачките центри во Македонија. Ски карти од 300 до 1.100 денари Најевтини билети за скијање има ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација до 21 година, на 26. јануари во Нион ќе ги добие противниците за квалификациски циклус за Европското првенство 2019 во Италија. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Италија | Претседателот на Палермо, Маурицио Ѕампарини открива дека Илија Несторовски бил прв избор на Наполи, но тие ги одбиле па затоа се насочиле кон ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Истражувачите можеби конечно сфатиле зошто најголемата ајкула во светот – мегалодон (Carcharocles megalodon) исчезнала пред 2,6 милиони години, и тоа е поради ...
  | | веќе видена