Холандија

  во

  Водечките пратеници во Европскиот парламент повикаа во средата на официјално прекинување на пристапните преговори на Турција со Европската унија, поради ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Англиските медиуми се убедени дека централниот дефанзивец ќе ја прифати понудата на тој клуб кој ќе му гарантира статус на стандарден првотимец Англискиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Амбасадата на Кралството Холандија и НУ Завод и Музеј-Битола денеска организираа предавање за холандските медицински мисии во Македонија во Првата светска ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Англиските медиуми се убедени дека централниот дефанзивец ќе ја прифати понудата на тој клуб кој ќе му гарантира статус на стандарден првотимецАнглискиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најновиот извештај на „Репортери без граници“ ја рангира Македонија на 111. место според индексот на слобода и земјата ја нарекува „лошото момче на Балканот“. ...
  | | веќе видена | слични

  Уште во 2015 година Основниот суд Скопје 1 ги отфрли снимките од телефонски разговори и транскриптите, приложени како докази за прислушување кои ги поднесе ...
  сите 111 | | | прочитана: 3553 | веќе видена

  Не на суд, туку кај медијатор. Се повеќе се зголемува свеста кај македонските компании дека споровите со другите фирми можат да ги решат побрзо и поевтино. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  И Канада почнува проект со кој им дава „основен приход на сите“ Пилот проект ќе покрене првиот канадски град Онтарио и ќе трае три години. Планот е 4 000 луѓе ...
  сите 3 | | | прочитана: 254 | веќе видена

  Врховниот суд по 2 часа расправа за утре ја одложи одлуката- дали бомбите може да бидат докази во судска постапка. Судот заседаваше на општа седница и за тоа ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Полицијата во Штип поднесе кривична пријава против 63-годишниот Т.М.Л., државјанин на Кралство Холандија и А.К.О., државјанин на Јужна Африка, поради постоење ...
  сите 25 | | | прочитана: 396 | веќе видена

  Ниту македонската легислатива, ниту светската пракса дозволува користење на докази кои биле стекнати спротивно на законот. Во европските земји постојат исти ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Високиот американски функционер ќе разговара со политичките лидери за статусот за формирање влада и реформите за евроатлантска интеграција. Неофицијално ...
  | | веќе видена | слични