Херцеговина

  во

  Босанската Партија на демократска акција (СДА) најостро ја осуди изјавата на српскиот претседател во заминување, Томислав Николиќ, со која порача дека „се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Оваа година двојно е зголемен одзивот на аудициите во однос на минатата година, што резултираше со огромна гледаност на „Ѕвездите на Гранд“, изјави Саша ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Томислав Јотовски не успеа да го изджи пеколниот ритам кој го наметна на фјучр турнирот во Добој, Босна и Херцеговина. Македонскиот тенисер беше елиминиран во ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Босанската Партија на демократска акција (СДА) најостро ја осуди изјавата на српскиот претседател во заминување Томислав Николиќ, во која тој порача дека „се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Женската кошаркарска репрезентација на Македонија синоќа го имаше првиот собир по пауза од три години. Новоназначениот селектор, Марјан Лазовски, собра 17 ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Четврта година по ред најдобрите млади фудбалери од регионот ќе се соберат и ги одмерат силите на „Турнирот на пријателства“ кој што ќе одржи во Биелина (Босна ...
  сите 5 | | | веќе видена

  За туристите за време на летувањето може да бидат актуелни разни болести како што е висока температура, повреди во сообраќајна несреќа или убоди од инсекти, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Српскиот претседател Томислив Николиќ изјавил дека „искрено се надева оти Република Српска и Србија еден ден ќе бидат едно“, пренесуваат српските медиуми. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Сениорската репрезентација во женска конкуренција денеска го одржа првиот официјален собир. На паркетот во малата сала при спортскиот центар „Јане Сандански“ ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Сениорската репрезентација во женска конкуренција денеска го одржа првиот официјален собир. На паркетот во малата сала при спортскиот центар „Јане Сандански“ ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Женската кошаркарска репрезентација на Македонија, по повеќе од три години, го имаше првиот собир во пресрет на пријателскиот турнир на 2,3 и 4 јуни каде ќе ...
  сите 14 | | | веќе видена