Груевски

  во

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски синоќа во Виена се сретнал со шефот на парламентарната група на владејачката партија и поранешен секретар во ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во Виена се сретнал со шефот на парламентарната група на владејачката партија и поранешен секретар во ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Би сакал во понеделник американскиот дипломат Хојт Ји да биде пречекан со нов претседател на Собрание, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во изјава за ТВ24. ...
  сите 351 | | | веќе видена

  Попладнево задоцнив во едно кафуле во парк оти муабетот беше ем актуелен, ем многу многу интересен. И ете, кој доцни ќе заглави на улиците од оние де, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Најавеното затворање на „Утрински весник“, според СДСМ, е уште еден доказ зошто Македонија е на дното на Балканот по медиумски слободи и зошто се неопходни ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во Виена се сретнал со шефот на парламентарната група на владејачката партија и поранешен секретар во ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Политичкиот аналитичар и експерт на ЦИВИЛ – Центар за слобода, д-р Сашо Орданоски во интервју за ЦИВИЛ Медиа , оценува дека ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Никола ...
  сите 295 | | | веќе видена

  Како што соопшти ВМРО-ДПМНЕ, на средбата Груевски го запозна соговорникот со актуелната политичка состојба, со позициите и ставовите на ВМРО-ДПМНЕ во поглед на ...
  сите 107 | | | веќе видена

  ,,Постојат многу алтернативи, не ги кажуваме тактиките на партијата бидејќи може да предизвикаат чекори од нашиот опонент па тоа да доведе до несакани ...
  | | веќе видена | слични

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во Виена се сретнал со шефот на парламентарната група на владејачката партија и поранешен секретар во ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска во Виена се сретнал со шефот на парламентарната група на владејачката партија и поранешен секретар во ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Како што соопшти ВМРО-ДПМНЕ, на средбата Груевски го запозна соговорникот со актуелната политичка состојба, со позициите и ставовите на ВМРО-ДПМНЕ во поглед на ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Попладнево задоцнив во едно кафуле во парк оти муабетот беше ем актуелен, ем многу многу интересен. И ете, кој доцни ќе заглави на улиците од оние де, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Би сакал во понеделник американскиот дипломат Хојт Ји да биде пречекан со нов претседател на Собрание, изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во изјава за ...
  сите 351 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски во Виена, Австрија оствари средба со шефот на парламентарната група на владеачката партија и поранешен секретар во ...
  сите 107 | | | веќе видена

  „Постојат многу алтернативи, не ги кажуваме тактиките на партијата бидејќи може да предизвикаат чекори од нашиот опонент па тоа да доведе до несакани состојби. ...
  сите 351 | | | веќе видена

  Најбрз и најефикасен начин за излез од кризата е спроведување на предвремени парламентарни избори заедно со редовните локални избори каде што народот ќе одлучи ...
  сите 107 | | | веќе видена