Грција

  во

  Мермерен Комбинат Прилеп се продава на грчката компанија за мермер и гранит Павлидис. Според информациите кои комбинатот ги објави на Македонска берза, ...
  | | веќе видена

  Итните реформски приоритети и спорведувањето на договорот од Пржино мора да бидат во фокусот и на власта и на опозицијата, порача еврокомесарот Јоханес Хан. ...
  сите 235 | | | веќе видена

  Со зашпалени факели, со грчки, српски и пронацистички знамиња, околу 500 поддржувачи на Златна Зора се собраа во Солун порачувајќи дека Грција има ексклузивно ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Со зашпалени факели, со грчки, српски и пронацистички знамиња, околу 500 поддржувачи на Златна Зора се собраа во Солун порачувајќи дека Грција има ексклузивно ...
  сите 9 | | | веќе видена

  За разлика од саботата кога на граничниот премин Богородица, за излез од Македонија и влез во Грција беше забележана километарска колона дури и насилство меѓу ...
  сите 84 | | | веќе видена

  После сите настани што ги посведочив во оваа земја, драго ми е што можам да видам една нова динамика на настани насочени кон подобрување на животот на сите ...
  сите 235 | | | прочитана: 1514 | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан изјави дека Македонија е силно сконцентрирана на европската агенда при што веќе во следните пет ...
  сите 235 | | | веќе видена

  Тука сум за да сведочам за оптимизмот за спроведување на реформите, рече еврокомeсарот, Јоханес Хан, на заедничката прес-конференција со премиерот, Зоран Заев. ...
  сите 235 | | | веќе видена

  По посетата на Хан, Македонија отвора важен процес за евроатланските интеграции - ова е заклучок од денешната посета на еврокомесарот во Македонија. Хан го ...
  сите 235 | | | веќе видена

  Грчката престолнина Атина е затрупана во ѓубре поради штрајк на комуналните служби. Грчката влада апелираше работниците кои штрајкуваат десетти ден, да се ...
  сите 5 | | | веќе видена