Фејсбук

  во

  Членовите на македонското патриотско здружение „Андон Лазов Јанев – Ќосето“ од Велес на Фејсбук објавија неколку видеа во кои покажуваат дека се спремни да ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил објави статус во пресрет на најавениот протест во 17 часот на непознатата група ...
  сите 7 | | | веќе видена

  2017 година дефинитивно ќе ја одбележат големиот број на бебиња како на светската, така и на македонската естрада.По Даниел Кајмакоски и неговиот колега ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Никој не ја заборави контактната емисија каде се делеа црни и бели бумбари, ниту шармантната водителка која на одличен начин ги водеше гледачите низ ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На основа на информацијата која се појави, според која Јелена Карлеуша го изгубила судскиот спор против Цеца Ражнатовиќ и мора да и плати 80 илјади динари ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Македонската пејачка со српско потекло која живее и работи во Софија, деновива ги спакува куферите и правец – Белград. Дали тоа сексапилната фолк нимфа го ...
  | | веќе видена

  Веќе одамна се зборува за желбата на спортските фанови во Битола и воопшто во Македонија за нов Стадион со кој ќе се гордее фудбалскиот клуб на Пелистер. Голем ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Популарниот пејач Даниел Кајмакоски вчера (23.02) за прв пат стана татко. Убавата вестја споделил и на својата официјална фан страница на Фејсбук, а ...
  сите 37 | | | прочитана: 739 | веќе видена

  Фрчкоски синоќа кажа дека мултиетничката демократија била скапа работа. И тоа е точно! Прашањето е дали македонските граѓани со албанска националност ќе бидат ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Контурите за коалицискиот договор помеѓу СДСМ и ДУИ се наѕираат. Јавно го поставувам прашањето: Дали пратениците на СДСМ ќе дозволат да бидат послушни партиски ...
  сите 2 | | | веќе видена