Европскиот

  во

  Поранешниот двократен европски првак на ридски патеки, Игор Стефановски – Иџе, ита кон ново успешно поглавје од својата кариера, бележејќи нова победа во ...
  сите 60 | | | прочитана: 342 | веќе видена

  Мислевме дека надворешната политика на Трамп цели да ја стави на прво место Америка, а не Саудиска Арабија. Бомбашкиот напад во Манчестер оваа недела беше уште ...
  сите 281 | | | веќе видена

  Во неговата влада жени ги заземаа позициите на министрите за одбрана, култура, работна сила, спорт, здравство, транспорт...итн. итн. Францускиот претседател ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Денеска Игор Стефановски – Иџе ја оствари првата победа сезонава во ЕТЦЦ. Во храмот на мотоспортот во Нирбургринг (Германија) триумфираше македонскиот возач на ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Лидерот на СДСМ Зоран Заев на 22-от конгрес на партијата рече дека граѓаните избрале демократски вредности наспроти режим, и дека нема да дозволи да се изигра ...
  сите 164 | | | веќе видена