Европа

  во

  Пари Сен Жермен опасно се коцкаше во реванш мечот со ПИК Сегед, но сепак го прегрме двомечот со Унгарците и со вкупен резултат од 60:57 успеа да се пласира на ...
  сите 113 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона во мечот од 35-то коло на шпанската Примера со уверливи 3:0 славеа на гостувањето кај градскиот ривал Еспањол, откако претходно Реал ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Градоначалникот на општина Центар Aндреј Жерновски, во интервју за угледниот австриски весник „Ди пресе“, одговарајќи на прашања од новинарот за актуелната ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Имам 25 години и по професија сум дипломиран економист. Одлично зборувам македонски и можам гордо да кажам дека завршив финансиски менаџмент на државниот ...
  сите 240 | | | веќе видена

  Џани Питела, лидерот на Прогресивната алијанса на социјалистите и демократите (С&Д) во Европскиот парламент, најостро го осуди насилството во Скопје и вели ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Бирото на Парламентарното Собрание на Советот на Европа (ПССЕ) соопшти дека на претседателот на ПССЕ Педро Аграмунт му се одземени ингеренциите, бидејќи им се ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Имам 25 години и по професија сум дипломиран економист. Одлично зборувам македонски и можам гордо да кажам дека завршив финансиски менаџмент на државниот ...
  сите 240 | | | веќе видена

  Актуелниот француски претседател Франсоа Оланд изјави во Брисел дека е неизбежно Велика Британија да плати одредена цена за Брегзит.Според лондонските медиуми, ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Ние сите им се радуваме на туристите,убаво е кога хотелите ни се полни со гости,но дури и најмали ситуации и случувања можат да предизвикаат големи ...
  сите 6 | | | веќе видена