Европа

  во

  Двајцата соговорници разговарале за билатералните односи меѓу двете држави, за случувањата во Европа и Европската унија и состојбите во регионот. Станало збор ...
  сите 194 | | | веќе видена

  "Денес информативната конфронтација е во преден план. Трае борбата за умовите и свеста на луѓето", утврдил Балујевски. Односите помеѓу Русија и Западот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Следејќи ги настаните во нашата држава особено средства за јавно информирање пишани и електронски медиуми и чувствувајќи ја опасноста за иднината на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Не е изразена јавна осуда за мешањето од некои соседни земји во внатрешните работи на Република Македонија. Стратегиските цели на земјава, и натаму се ...
  сите 194 | | | прочитана: 455 | веќе видена

  Следејќи ги настаните во нашата држава особено средства за јавно информирање пишани и електронски медиуми и чувствувајќи ја опасноста за иднината на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ваквото барање е амбивалентно- спротивно на унитарниот карактер на Р. Македонија, вели Ѓорги Наумов, прв министер за правда на Македонија и член на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Очекуваме непроменети позиции на Велика Британија за Македонија, му порачал шефот на македонската дипломатија Никола Попоски на Ален Данкан, британскиот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Синдикатите на новинари на Црна Гора, Хрватска и Србија изразуваат целосна солидарност и поддршка на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници и ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во петокот оствари средба со британскиот државен министер за Европа и Америка, сер Алан Данкан, со кого ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Следејќи ги настаните во нашата држава особено средства за јавно информирање пишани и електронски медиуми и чувствувајќи ја опасноста за иднината на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Вчерашните дуели во Лигата на Европа ја комплетираа првата нокаут-фаза и ги дадоа имињата на сите осминафиналисти. На големо изненадување во најдобрите 16 ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Синдикатите на новинари на Црна Гора, Хрватска и Србија изразуваат целосна солидарност и поддршка на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници ...
  сите 53 | | | веќе видена