ЕУ

  во

  Поранешниот британски премиер Џон Мејџор остро ги критикуваше подготовките на Велика Британија за излегување од Европската унија, нагласувајќи дека Владата ...
  | | веќе видена | слични

  Еврокомесарот за проширување и добрососедски односи, Јоханес Хан ја повика Турција да ги почитува нормите за добрососедство, пишува грчкиот весник „Та неа“. ...
  | | веќе видена | слични

  По повод одбележувањето на 28 Февруари - Денот на ретки болести денеска здружението „Вилсон“ Македонија во ЕУ инфо центарот ќе ги презентира податоците од ...
  | | веќе видена | слични

  „Алкалоид АД“ Скопје оствари позитивни финансиски резултати во периодот јануари – декември 2016 година, покажуваат неревидираниот единечен и неревидираниот ...
  | | веќе видена | слични

  „Алкалоид АД“ Скопје оствари позитивни финансиски резултати во периодот јануари – декември 2016 година, покажуваат неревидираниот единечен и неревидираниот ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Советот на Европската Унија вчера ја усвои регулативата за ревидирање на механизмот за суспензија, која може да се примени за сите постојни договори за визната ...
  | | веќе видена | слични

  Со 54 гласoви за и само осум против, Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент денеска ја усвои предлог-Резолуцијата за напредокот на Република ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Европратениците во т.н. АФЕТ-комитет претходно усогласија 28 компромисни амандмани (во однос на вкупно 318-те поднесени) и денеска сите ги усвоија, а во нив се ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Со 54 гласoви за и само осум против, Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент денеска ја усвои предлог-Резолуцијата за напредокот на Република ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Европратениците во т.н. АФЕТ-комитет претходно усогласија 28 компромисни амандмани (во однос на вкупно 318-те поднесени) и денеска сите ги усвоија, а во нив се ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Со 54 гласoви за и само осум против, Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент денеска ја усвои предлог-Резолуцијата за напредокот на Република ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Во Косово, Србија, Босна и Црна Гора повторно се гледа значително зголемување на етничките тензии, пишува британски Guardian, анализирајќи ја моменталната ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Поранешниот британски премиер Џон Мејџор остро ги критикуваше подготовките на Велика Британија за излегување од Европската унија, нагласувајќи дека Владата ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Воспитувачи, учители, стручњаци за финансии се бараат во Европската Унија, покажува истражување на Европската комисија.Возачи за градежни машини се дефицитарни ...
  сите 5 | | | веќе видена