ДУИ

  во

  Собранието на Република Македонија денеска ќе ја продолжи конститутивната седница за избор на претседател, заменик на претседателот, членови и нивни заменици ...
  сите 714 | | | веќе видена

  Собранието на Република Македонија денеска напладне ќе ја продолжи конститутивната седница за избор на претседател, заменик на претседателот, членови и нивни ...
  сите 714 | | | прочитана: 219 | веќе видена

  Талат Џафери од ДУИ е кандидат за претседател на македонското Собрание. Парламентот вчера не доби нов спикер. Конститутивната седница, почната и прекината на ...
  сите 714 | | | веќе видена

  Собранието на Република Македонија денеска ќе ја продолжи конститутивната седница за избор на претседател, заменик на претседателот, членови и нивни заменици ...
  сите 714 | | | веќе видена

  Не ги навредувајте Албанците, побара пратеникот на ДУИ, Џевад Адеми од Антонио Милошоски и од другите пратеници на ВМРО-ДПМНЕ. – Сè има граница, и клеветата, и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Пратеничката група на СДСМ денеска поднела барање до Собранието за избор на претседател на Парламентот со поддршка од дваесет пратеници, бидејќи како што ...
  сите 714 | | | веќе видена

  Белградскиот тиражен весник, „Политика“ во текстот под наслов „Претседател со кичма“ пишува за политичката клима во земјава и улогата на Претседателот Иванов ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Движењето БЕСА соопшти дека нема да поддржи Талат Џафери да биде кандидат за претседател на Собранието на РМ зашто смета дека кандидатурата е наметната. ...
  сите 714 | | | веќе видена

  Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во попладневниот дел од конститутивната седница на Собранието го поддржаа и се согласија со излагањето на нивниот сопартиец Антонио ...
  сите 714 | | | веќе видена

  Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ во попладневниот дел од конститутивната седница на Собранието го поддржаа и се согласија со излагањето на нивниот сопартиец Антонио ...
  сите 714 | | | веќе видена

  Попладневната сесија на првата седница на Собранието продолжи со реплики и контра реплики на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ кои не беа насочени на точката на дневен ...
  сите 714 | | | прочитана: 6072 | веќе видена

  Движењето БЕСА соопшти дека нема да поддржи Талат Џафери да биде кандидат за претседател на Собранието на РМ зашто смета дека кандидатурата е наметната. ...
  сите 714 | | | веќе видена

   СДСМ  со 20 потписи поднесе иницијатива за претседател  да биде избран Талат Џафери. Оваа одлука ги натера  Беса да предложат свој кандидат за спикер на ...
  сите 714 | | | веќе видена

  Конститутивната седница ќе продолжи утре напладне. Ова е одлуката на спикерот од претходниот пратенички состав Трајко Вељаноски кој го одби барањето на СДСМ ...
  сите 714 | | | прочитана: 344 | веќе видена