Челзи

  во

  Баерн Минхен и Челзи одиграа пријателски натпревар во Сингапур попладнево, и Баварците после неполни 30 минути игра имаа водство од 3:0. На крајот Челзи успеа ...
  сите 13 | | | веќе видена

  „Газета дело Спорт“ во денешното издание открива дека во текот на вчерашниот ден деректорите на Милан, Фасоне и Мирабели биле во инкогнито посета во Лондон. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Популарната Суперјахта до 2014 година беше во сосптвеност на газдата на англискиот премиерлигаш Челзи, рускиот милијардер Роман Абрамович., кој јахтата во ...
  сите 6 | | | прочитана: 595 | веќе видена

  Крилниот напаѓач на Челзи, Педро Родригез заработи страотна повреда при дуелот со голманот на Арсенал, Давид Оспина, поради што од турнејата се врати назад во ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Камерунскиот напаѓач и поранешниот фудбалер на Мајорка, Барселона, Интер, Челзи, Анжи, Сампдорија, Евертон и Анталијаспор, Самуел Ето ќе биде новиот играч на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Камерунскиот напаѓач и поранешниот фудбалер на Мајорка, Барселона, Интер, Челзи, Анжи, Сампдорија, Евертон и Анталијаспор, Самуел Ето ќе биде новиот играч на ...
  сите 9 | | | веќе видена