Британија

  во

  Очила и неизменетата обетка на десното уво, необични шапки, сјајни и брилијантни јакни се дел од реквизитите на Елтон Џон – еден од најпопуларните пејачи и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  По Германија и Велика Британија стана втората земја која ги отфрли обвинувањата на Анкара против „ѓуленистите“ во организирањето на обидот за државен удар во ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Британските земјоделци, супермаркети и добавувачи на храна апелираа до британската премиерка Тереза Меј во претстојните преговори за Brexit да обезбеди ...
  сите 46 | | | веќе видена

  САД и речиси уште 40 други држави, вклучително и Велика Британија и Франција, нема да учествуваат во разговорите, што денеска почнуваат во Обединети нации, за ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Во март 2008 година Британија го шокираше случајот на прекрасната манекенка Кејти Пајпер, која Стефан Силвестри, по налог на нејзиниот тогашен дечко Дениј Линч ...
  | | веќе видена

  Државниот архив на Република Македонија денеска и утре е домаќин на Состанокот на Извршниот одбор на Европскиот регионален огранок на Меѓународниот архивски ...
  сите 11 | | | веќе видена

  САД и речиси уште 40 други држави, вклучително и Велика Британија и Франција, нема да учествуваат во разговорите, што денеска почнуваат во Обединети нации, за ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Државниот архив на Република Македонија денеска и утре е домаќин на Состанокот на Извршниот одбор на Европскиот регионален огранок на Меѓународниот архивски ...
  сите 11 | | | веќе видена

  САД и речиси уште 40 други држави, вклучително и Велика Британија и Франција, нема да учествуваат во разговорите, што денеска почнуваат во Обединети нации, за ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Државниот архив на Република Македонија денеска и утре е домаќин на Состанокот на Извршниот одбор на Европскиот регионален огранок на Меѓународниот архивски ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Пред две години коалиција предводена од Саудиска Арабија ги фрли првите бомби врз Јемен. Она што почна како наводна борба против бунтовниците, се претвори во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Перниците треба да се перат редовно и да се менуваат периодично, бидејќи се одгледувалишта на милиони бактерии, пишува Дејли експрес, повикувајќи се на ...
  сите 5 | | | веќе видена