Брисел

  во

  Европската комисија изрази денеска очекување дека преговорите со Лондон за напуштање на ЕУ ќе завршат до октомври или ноември следната година.Тоа се наведува ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Германија ќе направи напори за време на преговорите за Брегзит да се гарантира дека излезот на Велика Британија од ЕУ ќе има што е можно најмал ефект врз ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Европската комисија го блокираше по трет пат, интегрирањето на двете најголеми европски берзи - „Лондон сток иксчеинџ“ и на „Дојче Бурз“ - во една фирма, чија ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Европската комисија изрази денеска очекување дека преговорите со Лондон за напуштање на ЕУ ќе завршат до октомври или ноември следната година. Тоа се наведува ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Еден од главните организатори на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" уште еднаш повтори дека граѓаните се најзаслужни што се' уште нема тиранска ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Еден од главните организатори на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" уште еднаш повтори дека граѓаните се најзаслужни што се' уште нема тиранска ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Германија ќе направи напори за време на преговорите за Брегзит да се гарантира дека излезот на Велика Британија од ЕУ ќе има што е можно најмал ефект врз ...
  сите 126 | | | прочитана: 168 | веќе видена

  Писмото со потписот на Тереза Меј со кое таа потврдува дека Британија го активира членот 50 од лисабонскиот договор за напуштање на Унијата му беше предадено ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Европската комисија го блокираше по трет пат, интегрирањето на двете најголеми европски берзи - „Лондон сток иксчеинџ“ и на „Дојче Бурз“ - во една фирма, чија ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Еден од главните организатори на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ уште еднаш повтори дека граѓаните се најзаслужни што се’ уште нема тиранска ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Еден од главните организатори на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ уште еднаш повтори дека граѓаните се најзаслужни што се’ уште нема тиранска ...
  сите 62 | | | веќе видена

  -Затоа што не’ има се’ уште нема тиранска влада во Македонија, затоа што не’ има и денеска нема претседател на Собранието, кој не се откажал од тиранска ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Германската канцеларка Ангела Меркел смета дека Европската Унија ќе изгуби силен и важен играч, откако денеска британската премиерка Тереза Меј денеска и ...
  сите 126 | | | веќе видена

  Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, идната недела ќе ја посети земјава. Најавите се дека повод е мигрантската криза, но секако неизбежна тема ќе ...
  сите 43 | | | веќе видена