Бразил

    во

    Македонскиот тенисер Томислав Јотовски денеска ги загуби двата меча на фјучрсот во Добој.По поразот во полуфиналето во сингл претпладнево од Фабрицио Оранџо со ...
    сите 44 | | | веќе видена

    Големите индустриски земји не можеа да ги надминат разликите со САД околу заштитата на климата. Г7 помина во знакот на длабока поделба. Критики кон членките на ...
    | | веќе видена